حسن كامران نماينده اصفهان با بيان اينكه تاكيد رهبري عدالت اجتماعي و مقابله با تبعيض در جامعه است ، گفت: نمايندگاني مي توانند عضو فراكسيون پيگيري توصيه هاي رهبري شوند كه زندگي را سه طلاقه كنند و آلودگي وارد زندگي آنان نشود.

به گزارش خبرنگار پارلماني مهر، نماينده اصفهان با بيان اينكه درخصوص تشكيل فراكسيون پيگيري توصيه هاي رهبري مصر هستيم گفت: ما اصرار داريم نظرات رهبر معظم انقلاب درعرصه هاي مختلف اجرا شود و درمجلس با تشكيل اين فراكسيون مي خواهيم اين امر را دنبال كنيم .

كامران تاكيد كرد: زماني توصيه هاي رهبري مبني بر خدمت به محرومان و مستضعفان در جامعه عملي مي شود كه نمايندگان از دنيا دل بكنند و در راه خدمت به محرومان گام بردارند.

وي افزود: آلودگي زماني در حاكميت شروع مي شود كه زندگي افراد و مسئولان عوض شود و سراغ ريخت و پاش بروند.

نماينده اصفهان در ادامه گفت: اكنون درحال جمع آوري امضاي نمايندگان براي نامه اي هستيم كه به موجب آن زندگي و امكانات نمايندگان مجلس قبل از نمايندگي و بعد از آن به قوه قضاييه منعكس شود.

كامران در پاسخ به سوالي در خصوص امكانات و امتيازات نمايندگي گفت: من و همسرم خانم اخوان و نمايندگان تهران امكانات و امتيازات مجلس را دريافت نمي كنيم .

وي در ادامه به مخارج تبليغات انتخاباتي خود اشاره كرد و گفت: مخارج انتخابات ما را فقرا دادند و من و همسرم براي تبليغات و چاپ عكس و پوستر هيچ هزينه اي نكرديم.

كامران گفت: هزينه 50 هزار زندگينامه ، صد هزار تراكت و 200 هزار پوستر تبليغات اينجانب و همسرم را كارگران كم درآمد و فقرا دادند و اين درست نيست كه ما در صحبت هايمان از محرومان دفاع كنيم اما درعمل طور ديگري رفتار كنيم.

نماينده اصفهان در ادامه درباره پرونده هسته اي ايران و رفتار اروپا در اين خصوص گفت: اروپا پادوي آمريكا است و هر جا كه نفعي براي شان داشته باشد وارد عمل مي شوند، مثل حمله آمريكا به عراق كه اول مخالف بودند اما بعد كه منافعشان تامين شد موضعشان را عوض كردند.

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح كرد: تا زماني كه  ما در ايران اصول و ارزشها را حفظ كنيم آمريكا با ما درگير است ولي ما نبايد دست از اصول برداريم بلكه بايد بر مبناي عزت، حكمت و مصلحت عمل كنيم.

كامران درپاسخ به سوالي مبني بر اينكه رهبرمعظم انقلاب و ساير مسئولان عاليرتبه نظام درجريان پرونده هسته اي ايران هستند،گفت: سياست هاي كلي نظام برعهده رهبر معظم انقلاب است و اگر رهبري تصميم بگيرد ما نيز مي پذيريم اما آقا تاكنون در اين زمينه با صراحت صحبت نكرده اند.

كامران در ادامه در پاسخ به سوالي درخصوص تعطيلي برخي صندوق هاي قرض الحسنه دراصفهان و پيامدهاي آن گفت: ديروز اينجانب و خانم اخوان نمايندگان اصفهان خدمت رييس جمهور بوديم و شرايط را بازگو كرديم و رييس جمهور در پاسخ به نامه ما تاكيد كردند كه هرچه سريعتر موضوع صندوق هاي قرض الحسنه  اصفهان بايد حل  شود در غير اينصورت نظام بايد هزينه هاي بيشتري بپردازد.

وي با اشاره به اينكه رييس جمهور قول مساعد داده است تا هرچه سريعتر اين مشكل حل شود، به سرگرداني حدود700 هزار سپرده گذار در اين صندوق ها اشاره كرد و گفت: اين موضوع يك بحران در اصفهان شده است و بايد هرچه سريعتر حل شود.

كامران گفت: به رييس جمهور پيشنهاد كرديم بانك مركزي را موظف كند يا مشكل موجود را سريع حل كند و يا با توجه به آمادگي صندوق قرض الحسنه قوامين نيروي انتظامي، موافقت كند كه اين صندوق بتواند با در اختيار گرفتن امكانات و ساختمانهاي اين صندوق ها، مطالبات سپرده گذاري را به آنان بپردازد.

کد خبر 90830

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha