نائب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه انجام وظايف نمايندگي هزينه‌هايي دارد كه مجلس بايد آنها را تامين كند، گفت : تلاش مي كنيم كه از هزينه‌هاي شخصي و غير ضروري نمايندگان جلوگيري كنيم .

به گزارش خبرنگار پارلماني مهر، محمدرضا باهنر درپايان جلسه علني امروز مجلس درجمع خبرنگاران پارلماني با اشاره به تذكرات آيين نامه اي نمايندگان مجلس درخصوص تخصيص امكانات و تامين نيازهاي آنان برلزوم تفكيك هزينه‌هاي نمايندگان براي زندگي شخصي و انجام وظايف نمايندگي تاكيد كرد.

باهنر با بيان اينكه هزينه نمايندگان جهت انجام وظايف نمايندگي با هزينه‌هاي ديگر آنان مخلوط مي‌شود و ايجاد مشكل مي‌كند گفت: ما درتلاش هستيم تا اين هزينه‌ها از هم منفك شوند كه مجلس بايستي آنها را تامين نمايد.

وي با اشاره به اينكه ما تلاش مي كنيم كه از هزينه‌هاي شخصي و غير ضروري نمايندگان جلوگيري كنيم، افزود: براي رسيدگي به مشكلات و دغدغه‌هاي مردم درحوزه‌هاي انتخابيه و رسيدگي به وضع موكلين نمايندگان بايد هرچه امكانات بيشتراختصاص داده شود، بهتر است و هزينه در اين زمينه هيچ اشكالي ندارد.

نائب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوالي در مورد استيضاح وزير راه گفت: موارد و دلايل استيضاح بايد روشن و شفاف باشد و  ما تلاش مي‌كنيم كه با استفاده از رايزني، وزيري استيضاح نشود و در حد توصيه تلاش مي‌‌كنيم اما اگر نمايندگان استيضاح وزرا را تقديم مجلس كردند هيات رئيسه مجلس مكلف است كه به آن رسيدگي كند.

وي درپاسخ به سوالي با اشاره به اختيارات و وظايف مجلس و دولت گفت: مجلس و دولت اختيارات و وظايف خاص خود را دارند و بايد به آن عمل كنند.

نائب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي درپاسخ به سوالي مبني بر اينكه نيمي از نمايندگان سابقه نمايندگي ندارند و نمي‌توانند برنامه چهارم توسعه را بررسي كنند گفت: كساني هم كه لايحه برنامه چهارم توسعه را نوشتند بدون سابقه نمايندگي بودند. در مجلس ششم هم برخي افراد سابقه نمايندگي نداشتند.

وي اضافه كرد: خوشبختانه مجلس هفتم در زمينه برنامه‌ريزي و اقتصاد قوي‌ترين افراد و نمايندگان را دارد.

کد خبر 90902

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha