دبيراول سفارت ويتنام ورييس حوزه هنري در راستاي همكاري متقابل فرهنگي ديدار و گفتگو كردند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از ستاد خبري حوزه هنري ، هوآن - دبير اول سفارت ويتنام - در ديداربا مهندس حسن بنيانيان - رييس حوزه هنري - ضمن تشكر از انتشار ترجمه اشعار هوشي مينه ( رييس جمهور ويتنام ) گفت: كشورهاي ايران و ويتنام مشتركات بسياري بخصوص در تاريخ مقاومت و مبارزه در برابر هجوم خارجي دارند.

هوآن ، با تاكيد بر ايجاد زمينه هاي همكاري متقابل فرهنگ بين ايران و ويتنام گفت: هنر براي الهام دادن به مردم است و جنبه مثبت هنر اين است كه هنر درخدمت زندگي ونجات مردم باشد سفارت ويتنام هم پل خوبي براي برقراري رابطه فرهنگي و هنري با كشور ايران است.

بنيانيان با تاكيد بر حفظ و انتقال ارزش هاي مقاومت به نسل هاي بعد افزود: براي انتقال ارزش هاي مبارزه با مقاومت نسل گذشته چاره اي جز استفاده جدي و همه جانبه از هنر نيست.

وي با اشاره به فعاليت هاي حوزه هنري گفت: حوزه هنري همزمان با پيروزي انقلاب اسلامي براي توسعه هنر متعهد بنيان گرفت و درحال حاضر 25 سال تجربه در قالب آثار مختلف هنري در اين مركز ثبت شده است. حوزه هنري اين امكان را دارد كه در راستاي ارتباط فرهنگي ، بخشي از آثار هنري خود را در قالب نمايشگاهها و برنامه هاي هنري در ويتنام عرضه كند . همچنين حوزه هنري تمايل دارد از آثار و برنامه هاي هنري ويتنام استفاده كند.

کد خبر 90941

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha