وزير راه وترابري عصر امروز در نشست كميسيون عمران مجلس گفت: وزارت راه و ترابري به اصلاح ساختار نياز مبرم دارد.

به گزارش خبرنگار پارلماني "مهر"  وزير راه و ترابري گفت : درحال حاضر " طرح جامع"  راه و ترابري دردست بررسي است و كار اصلاح ساختار نيز در حال انجام است.

خرم گفت: براي جلوگيري از بازماندن در عرصه رقابت هاي بين المللي و از دست ندادن بازارهاي جهاني ،  راه و ناوگان حمل و نقل كشور  بايد اصلاح و تقويت شود.

به گفته وزير راه و ترابري براي سياست گذاري كلان راههاي كشور از جمله راههاي روستايي كه مشكلات اقتصادي روستاييان به اقدام قطعي و سريع لازم است  و اگر اين اتفاق نيفتد در سالهاي آتي راههاي روستايي بصورت جدي لطمه خواهد خورد.

وي درادامه سخنان خود گفت : بايد براي پروژه هاي راه و ترابري متمركز  فكر كرد و براي همه  شهرستان ها و راههاي روستايي توازن برقرار شود.

خرم گفت: 5/98 درصد روستاها از برق برخوردارهستند و كمتر از 70 درصد روستاها از آب برخوردارند اما 48 هزار كيلومتر  راههاي روستايي آسفالت و 45 هزار كيلومتر راههاي روستايي شوسه است.

وي افزود:  حداقل 25 هزار روستا جاده ندارند و بطور كلي 80 درصد راههاي روستايي استاندارد نيستند و كيفيت مناسبي ندارند.

وزير راه و ترابري گفت: تنها 2 يا 3 درصد جاده هاي روستايي مشاور داشته  وساخت آنها  با مطالعه انجام شده است و از سال گذشته بر اين اساس احداث راههاي روستايي بدون مطالعه و نظر مشاور ممنوع شده است.

خرم اظهار داشت: اگر جاده هاي روستايي استاندارد و كارشناسي شود و از محل صندوق ذخيره ارزي براي آن انديشيده شود اقتصاد روستايي هم متحول مي شود و صنايع روستايي نيز فعال خواهد شد.

وزير راه و ترابري جلسات مستمر كميسيون عمران براي بررسي مشكلات راه و ترابري را خواستار شد.

کد خبر 90947

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha