ياد و خاطره شهداي فاجعه هفتم تير بويژه شهيد بهشتي در مراسمي به همت خانه فرهنگ ج.ا.ا ايران در پيشاور با حضور ايرانيان مقيم و علاقمندان به انقلاب اسلامي گرامي داشته شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، در اين مراسم بزرگداشت آقاي ايماني سركنسول ج.ا.ا ايران در پيشاور پيرامون شخصيت شهيد بهشتي سخن گفت و آقاي رييس السادات مسوول خانه فرهنگ ايران براي ياد و خاطره شهداي هفت تير شعري قرائت نمود.

در اين مراسم با شكوه دو مقاله ترجمه شده به اردو يكي در باب علل و عول فاجعه هفت تير و نقش شيطان بزرگ با عنوان فاجعه هفتم تير و قدرت ادامه حيات انقلاب و ديگري پيرامون زندگي شهيد مظلوم بهشتي براي آشنايي بيشتر جامعه مخاطب با شخصيت اين شهيد مظلوم و توطئه هاي استكبار جهاني براي مقابله با انقلاب اسلامي بين حاضران از جمله خبرنگاران رسانه ها توزيع شد.

بر اساس اين گزارش مراسم بزرگداشت ياد وخاطره شهداي هفتم تير با حضور ايرانيان مقيم، طلاب علوم اسلامي كه در ايران تحصيل كرده اند و علاقمندان به ايران اسلامي در محل رايزني فرهنگي ايران در دارالسلام پايتخت تانزانيا برگزار شد.

كنعاني سفير ج.ا.ا در دارالسلام در اين مراسم در سخناني گفت: مادر اينجا اجتماع كرده ايم كه ياد و خاطره عزيزاني را گرامي بداريم كه بخاطر تفكر و انديشه ناب اسلامي خود شهيد شدند.

همچنين محمد اسدي موحد سرپرست رايزني فرهنگي ايران در دارالسلام در سخناني با عنوان شهيد بهشتي بيدارگر نسل جوان گفت: شهيد بهشتي با سلاح ايمان و علم و درك صحيح از وقايع توانست با كلام و قلم خود جوانان را به طرف اسلام جذب و روحيه مبارزه را در آنان ايجاد  نمايد، وي افزود: خداوند منافقين را رسوا كرد و جهانيان نيات شوم آنان را متوجه شدند، اگر چه با اعمال تروريستي و ددمنشانه سعي در كم فروغ كردن نور انقلاب داشتند ولي خداوند بنا به وعده قرآني حق را پايدار خواهد نمود.

 

کد خبر 90971

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha