دعوت رييس جمهور نيجريه از تيلور براي رفتن به تبعيدگاه

"اولوسگان اوباسانجو" رييس جمهور نيجريه ديشب وارد ليبريا شد تا "چارلز تيلور" همتاي ليبريايي خود را رسما دعوت كند نيجر را به عنوان تبعيدگاه بپذيرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، يك مقام بلند پايه ليبريا اعلام كرد: "اولوسگان اوباسانجو" رييس جمهور نيجريه، شنبه شب با همتاي ليبريايي خود ديدار كرد و رسما وي را دعوت كرد كه نيجر را به عنوان تبعيدگاه خود بپذيرد.
دولت نيجريه اعلام كرده است كه حاضر است براي مدتي محدود رييس جمهور ليبيريا را بپذيرد تا وي مجبور نشود به كشورهاي جهان سوم پناه ببرد. بوش رئيس جمهور آمريكا از تيلور خواسته است از قدرت كناره گيري كند و تقاضاي او مبني برباقي ماندن در قدرت تا استقرار نيروهاي حافظ صلح را نيز نپذيرفته است .
"رمي ايو" سخنگوي رياست جمهوري نيجريه، اظهار داشت كه رايزني هاي فراواني درباره ورود تيلور به نيجريه صورت گرفته است اما وي از جزييات ديدار دو رئيس جمهور كه  دو روز به طول خواهد كشيد چيزي فاش نكرد.
تيلور كه از سوي جامعه جهاني تحت فشار است قول داده  براي پايان دادن به جنگ هاي داخلي ليبريا از سمت خود استعفا دهد.
جرج بوش رييس جمهور آمريكا كه قرار است روز دوشنبه سفر خود به آفريقا را آغاز نمايد، روز جمعه اعلام كرد كه هياتي از كارشناسان نظامي را به ليبريا مي فرستد تا لزوم استقرار سربازان آمريكايي را در ميان نيروهاي حافظ صلح ليبريا بررسي نمايد.
  

                                                     

                                                              

                                                                 تيلور رئيس جمهور ليبريا

 

کد خبر 9249

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =