200 خانه کودک در مدارس قزوین راه اندازی می شود

قزوین - خبرگزاری مهر: مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید برای نخستین بار در کشور 200خانه کودک در مدارس شهر قزوین راه‌اندازی می‌شود.

سعید وزیری‌نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر درقزوین گفت: بر اساس توافق صورت گرفته بین سازمان فرهنگی ـ ورزشی و سازمان آموزش و پرورش استان قزوین از مهر ماه سال جاری در قالب طرح آموزشی شکوفه‌های شهر بیش از پنجهزار کودک در 200 دبستان شهر دوره پیش دبستانی را در این خانه‌های کودک سپری می‌کنند.

وی افزود:  این طرح با این حجم و گستردگی برای نخستین بار در کشور توسط این سازمان در قزوین اجرا می شود و بر اساس برنامه ‌ریزی صورت گرفته توسط سازمان فرهنگی ـ ورزشی طی دوره تحصیلی مباحث مختلف شهروندی از قبیل آموزش مسائل مربوط به ترافیک، حمل و نقل درون شهری، محیط زیست و فضای سبز، پسماندها، نظافت شهر و آموزش‌ مهارت‌های زندگی از طریق برنامه‌هایی مانند موسیقی، نقاشی، کاردستی و کتاب به کودکان آموزش داده می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ـ ورزشی شهرداری قزوین یادآورشد: یکی از رسالت‌های اصلی سازمان فرهنگی ـ ورزشی شهرداری فرهنگ‌سازی است و هدف سازمان از اجرای این طرح ایجاد بستری مناسب برای آموزش صحیح و اصولی فرهنگ شهروندی است که  امیدواریم با اجرای این طرح گام بلندی در راستای عمل به یکی از ماموریت‌های خویش برداریم.

وی با تأکید بر اهمیت آموزش قوانین و حقوق شهروندی از سنین کودکی اظهار داشت: در سنین کودکی ظرفیت و قابلیت بسیار مطلوبی برای یادگیری در انسان وجود دارد از این‌رو با آموزش صحیح حقوق و قوانین شهروندی و مهارت‌های زندگی به این کودکان که آینده‌ سازان جامعه هستند می‌توان در آینده شاهد شهری زیباتر و کارآمدتر بود.

وزیری نژاد عنوان داشت: اگر امروز کودکان شهر آموزش‌های لازم را فرا بگیرند در آینده علاوه بر اینکه خود یک شهروند قانون‌ مدار خواهند بود به عنوان مبلغان و ترویج ‌دهندگان فرهنگ صحیح زندگی شهری نیزعمل خواهند کرد.

وی اعلام کرد: سازمان فرهنگی ـ ورزشی شهرداری به دنبال ایجاد حرکتی فراگیر و پایدار برای ترویج و ارتقای فرهنگ شهروندی است و برنامه‌های متفاوتی را نیز در فصول مختلف سال برای این موضوع اجرا می‌کند که اجرای طرح شکوفه‌های شهر یکی از جدی‌ ترین برنامه‌های سازمان در این حوزه است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی - ورزشی شهرداری قزوین اشاره به بهره گیری از فضای مدرسه برای اجرای این طرح خاطرنشان کرد: سازمان همواره در برنامه‌ریزی‌های خود تلاش کرده است تا مسائل شهروندی را از دریچه برنامه‌های فرهنگی و هنری به شهروندان آموزش دهد و بر این اساس در این طرح با استفاده از فضای آموزشی مدارس، طی دوره تحصیلی آموزش‌های فرهنگی لازم با استفاده از ابزار و برنامه‌های مناسب به آنها ارائه می‌شود.

کد خبر 950310

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =