رفتار ایران در صحنه های بین المللی باید نشات گرفته از قرآن باشد

مشهد - خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بر قرآنی شدن رفتار، گفتار و روابط اقتصادی، سیاسی ایران در عرصه بین المللی تاکید کرد.

جواد آرین منش در گفتگو با خبرنگار مهر در مشهد افزود: در حال حاضر قرآن در میان مردم مهجور نیست و در مقایسه با سال های نخست پیروزی انقلاب ایران از ابعاد مختلف دارای برتری است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در ماه مبارک رمضان شاهد برگزاری محافل انس با قرآن در هر کوچه و حسینیه های سطح شهر با حضور اساتید مختلف بین المللی بودیم و این نمونه ای از اشاعه ترویج فرهنگ قرآنی است.

وی بیان کرد: انتشارات قرآنی سالهای اخیر که ده ها برابر کتب سالهای نخست پیروزی انقلاب است، پژوهش های قرآنی و ایجاد موسسات پژوهشی قرآنی در مشهد و قم از نمونه هایی است که بیان می کند قرآن در عصر حاضر مهجور نمانده است.

آرین منش با اشاره به برپایی نمایشگاه های قرآنی خصوصا در نمایشگاه های بین المللی مشهد و تهران در سالهای اخیر افزود: طراحی صدها نرم افزار قرآنی در کشور، تفسیر قرآن و قرارگیری قرآن در جایگاه واقعی خودش از نمونه های جهش در این زمینه  است.

وی با توجه به اینکه انقلاب ایران انقلابی قرآنی است، افزود: شعارهای ما برگرفته از قرآن و آیات آن بوده، انقلاب ما نیز انقلابی قرآنی است اما تا پیاده شدن کامل قرآن در زندگی تک تک مسلمانان ایرانی فاصله زیادی داریم و نیازمند قرآنی شدن رفتار، گفتارو روابط اقتصادی، سیاسی در بین الملل هستیم.

آرین منش گفت: امیدواریم ابعاد قرائت صحیح قرآن به ترجمه و تفاسیر دقیق قرآن پرداخته و با عملکردهای قرآنی جامعه ایده آل و مد نظرمان را بسازیم.

کد خبر 951318

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =