صدور کارت ارزی بین المللی از دو هفته آینده

مدیرعامل موسسه اعتباری توسعه از صدور کارت ارزی بین المللی از دو هفته آینده خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر حیدر مستخدمین حسینی در حاشیه افتتاح دوازدهمین شعبه موسسه اعتباری توسعه در جمع خبرنگاران گفت: در مجمع 19 مردادماه سال جاری موسسه، اکثریت سهامداران با افزایش سرمایه موافقت کردند، این در حالی است که بانک مرکزی نیز بر این امر صحه گذاشت و اجازه افزایش سرمایه را به موسسه صادر کرد.

مدیرعامل موسسه اعتباری توسعه از انجام پذیره نویسی از سهامداران فعلی موسسه از امروز به مدت 60 روز خبرداد و تصریح کرد: در این راستا تمام هماهنگی ها با بانک مرکزی، مقامات ناظر و سازمان بورس انجام شده و مدارک لازم در اختیار بورس قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بورس بلامانع بودن افزایش سرمایه را تائید کرده است، در عین حال در این مرحله که افزایش سرمایه از طریق سهامداران انجام می شود، وظیفه ای بر عهده بورس نیست.

مستخدمین حسینی به سهامداران موسسه که 1100 نفر را شامل می شود توصیه کرد که در تمام افزایش سرمایه شرکت نکنند و بخشی از آن را بر عهده عموم مردم که پیش بینی می شود با استقبال روبرو شوند، قرار دهند.

وی با بیان اینکه افزایش سرمایه از طریق عموم مردم در مرحله بعدی انجام خواهد شد، بیان کرد: به لحاظ اینکه سهامداران تمایل دارند که عموم مردم نیز در موسسه سهامدار شوند، به همین منظور بخشی از حق تقدم خود در افزایش سرمایه را که در آذر ماه صورت می گیرد، در اختیار عموم قرار می دهند.

مدیرعامل موسسه اعتباری توسعه سرمایه فعلی موسسه را 50 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با پذیره نویسی این سرمایه به دو هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت، یعنی هر سهامدار به ازای هر یک سهم 39 سهم دیگر را در این مرحله از پذیره نویسی خریداری خواهد کرد.

وی یکی از برنامه های موسسه که از دو هفته دیگر اجرایی خواهد شد را صدور کارت ارزی بین المللی برای اولین بار اعلام کرد و افزود: ایرانیانی که به خارج از کشور سفر می کنند می توانند از این کارت استفاده کنند.

مستخدمین حسینی همچنین در این مراسم که با حضور سایر مدیران آن برگزار شد، از ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی به اشخاص حقوقی توسط موسسه خبر داد و افزود: توسعه کمی با حفظ کیفیت از اهداف اصلی موسسه است و مدیران و سهامداران موسسه به هیچ عنوان به توسعه کمی منهای ارتقای کیفیت راضی نیستند.

وی توسعه بانکداری الکترونیکی را از دیگر اهداف موسسه ذکر کرد و افزود: از دی ماه سال گذشته دور سوم فعالیتهای موسسه آغاز شده است و موسسه همسو با سایر بانکها فعالیتهای الکترونیکی خود را ارائه می ‌کند.

وی از فعال شدن سرویس الکترونیکی جدیدی توسط موسسه از آبان ماه امسال خبرداد و تصریح کرد: براین اساس فعالیتهای بانکداری الکترونیکی که هم اکنون تنها به اشخاص حقیقی محدود است، برای اشخاص حقوقی نیز ارائه خواهد شد.

کد خبر 951579

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =