افزایش 15 درصدی ترافیک بزرگراهها در روز نخست مهر ماه

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهر تهران با بیان اینکه ترافیک نسبتاً روانی در نخستین روز مهرماه در بیشتر نقاط شهر وجود داشت گفت: ترافیک در نخستین روز مهر ماه نسبت به روز مشابه هفته گذشته 15درصد در بزرگراهها و 12 درصد در تقاطعات شهر تهران افزایش داشت اما با این وجود ترافیک اصلی مهر ماه از روز شنبه آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، "محمد نعمت الهی" افزود: با آنکه در برخی از بزرگراههای شهر مانند همت، صیاد، شیخ فضل الله، یادگار امام (ره) و غیره ترافیک نسبتا سنگین بود اما در بسیاری از نقاط شهر ترافیک نسبتا روانی وجود داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: تراکم ترافیک صبح امروز از ساعات 6:45 دقیقه در برخی از معابر شهر افزایش یافت و تا ساعات 5/8  تراکم ترافیک ادامه داشت اما از ساعت 9 ترافیک کاهش یافت و وضعیت به حالت عادی بازگشت.

مدیر مرکز کنترل ترافیک تصریح کرد: ترافیک امروز نسبت به ترافیک نخستین روز بازگشایی مدارس در سال گذشته 10 درصد در معابر کاهش و دو درصد در تقاطعها افزایش داشت اما با توجه به اینکه نخستین روز مهر ماه امسال چهارشنبه بود تمام سفرهای آموزشی امروز صورت نگرفت و روز شنبه حجم واقعی ترافیک مهرماه مشخص خواهد شد.

نعمت الهی با تاکید براینکه مرکز کنترل ترافیک و تمام مدیران و مسئولان حوزه ترافیک برای مدیریت و کنترل ترافیک مهرماه در آماده باش کامل قرار دارند افزود: خوشبختانه با وجود یک طرفه شدن خیابان ولیعصر (عج) امروز ترافیک سنگینی در این خیابان به وجود نیامد و تردد در خیابان ولیعصر(عج) به جز در محدوده خیابان دستگردی و نیایش روان بود.

وی بزرگراه همت، شیخ فضل الله، یادگار امام، آبشناسان و صیاد شیرازی را از نخستین محورهای درگیر با ترافیک اعلام کرد و گفت: براساس اطلاعات ثبت شده در سیستم ثبت وقایع دلیل 37 درصد از انسدادهای ترافیکی صبح امروز تصادفات خسارتی و نقص فنی خودروهای شخصی بود.

مدیر مرکز کنترل ترافیک شهر تهران افزود: تقاطعات مرکزی شهر تهران صبح امروز با 9/15 درصد افزایش ترافیک و تقاطعات ناحیه شمالی شهر با 9/5 درصد، تقاطعات جنوبی شهر با 2/16 درصد و تقاطعات غرب شهر با 3/10 درصد افزایش ترافیک نسبت به روز مشابه هفته گذشته (25/6/88) مواجه بودند.

کد خبر 951601

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =