ناله ساز در فراق پرویزها

سال ها باید در ماتم از دست دادن اساتیدی چون پرویز مشکاتیان، پرویز یاحقی و مجتبی میرزاده که از سرمایه های گرانقدر فرهنگ این مرز و بوم هستند ماند تا پرویزها دوباره احیا شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، با گذشت سه روز از انتشار خبر درگذشت پرویز مشکاتیان هنوز اهالی موسیقی ناباورانه به این اتفاق می نگرند و این را می توان از گفته ها و نوشته های آنان فهمید.
یادداشت درویش رضا منظمی استاد دانشگاه و نوازنده کمانچه  نیز که امروز به خبرگزاری مهر ارسال شده نمونه ای از این تاثر درونی جامعه موسیقی است. متن این یادداشت در ادامه می آید:

 

راهی است که جملگی بر آنیم؛ دریغ که سال ها باید کشور هنرمند نوازمان در ماتم از دست دادن اساتیدی که سرمایه های گرانقدر فرهنگ این مرز و بوم هستند باشد و مبرهن است چه زیان های مادی و معنوی را باید هر مملکت متحمل شود تا پرویزها دوباره احیا شوند؛ گرچه هیچ وقت نام گرامی شان فراموش نخواهد شد.

 

پرویز یاحقی، پرویز مشکاتیان و مجتبی میرزاده نوابغی هستند که هر سه در آرامشی بدون درد و رنج با دنیا وداع کردند؛ اما حسرت دوری آنها برای هنرمندان، بخصوص آنان که با این عزیزان رابطه نزدیک داشتند باقی می ماند. به همین دلیل تنها مسکن حسرت دورنی من ناله سازم است که در غم دوری آنها می نوازم.

 

گرچه ارتباط نزدیک من با مشکاتیان کمتر از یاحقی و میرزاده بود ولی از جویا شدن حال وی هیچ وقت غافل نماندم. هر کدام گله از بی وفایی یاران داشتند و من هر بار در پاسخ این اشعار را از سروده های خود برای آنها می خواندم : ای زنده فرصت طلب مرده پرست/این خصلت پست چیست که در ذات تو هست/تا زنده حیات است شوی دشمن ذاتش/این مرثیه ها چیست در مرگ و مماتش/ خداوند روح  و روانشان را شاد گرداند زیرا با نواهای فوق العاده تاثیرگذار خود روح هزاران انسان را شاد می کردند.

کد خبر 951614

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =