سراسقف ربرت سُلیچ رئیس «کنفرانس اسقفهای آلمان» خواستار دیالوگ و گفتگو با جهان اسلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وی همزمان با پایان سفر 10 روزه اش به نیجریه بر آزادی مذهب به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین موارد حقوق بشر تأکید کرد.

در گزارش سفر "کنفرانس اسقفهای آلمان" که روز جمعه در بُن انتشار یافت،آمده است: از مسیحیان و مسلمانان خواسته شد تا به تبادل اعتقادات بپردازند، پلهای اعتماد را بنا کنند و مثالهای قانع‌کننده در اختیار مردمی که با آنان زندگی می‌کنند، قرار دهند.
 
«سُلیچ» در سفرش به شمال نیجریه از سوی سر اسقف آن کشور «یز فن امیر فن وازه» و همچنین الحاجی عبداللهی هارونا  مورد استقبال قرار گرفت. از قول سُلیچ نقل شدکه «هر که در افریقا بوده، در اروپا قانع‌تر زندگی می‌کند.

ما باید بر این نکته متمرکز شویم که در وهله اول راه پر سنگلاخ دیالوگ با اسلام را ادامه دهیم.
                      
«سُلیچ» در خلال سفرش به افریقا دریافت که چگونه عده‌ای به‌گونه‌ای ملموس در مناطق روستایی، در مناطق تهیدستِ شهرهای بزرگ، در زندانها یا در کمپ ها در جهت مبارزه با «ایدز» به مردم یاری می‌رسانند.

سُلیچ صراحتاً از سازمانهای امدادرسانی «میسرِرُر» و «میسیو» و نیز سازمانهای خیریه تشکر کرد و گفت: کلیسای نیجریه برای ساختن جامعه ای عاری از خشونت و برای غلبه بر بی‌عدالتی مشارکت می کند، اما تنها نیست و کلیسای آلمان همبستگی خویش را با آن اعلام می‌کند.

 
 

کد خبر 951665

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =