گفتگوی مهر با بابک امین تفرشی: جایزه برتر مسابقه عکاسی علمی لنارت نیلسون در دستان ستاره شناس ایرانی

بابک امین تفرشی روزنامه نگار علمی و ستاره شناس فعال ایرانی موفق شد جایزه مسابقه عکاسی علمی لنارت نیلسون در سال 2009 را به دست آورد که به همین منظور نشریه نیوساینتیست به معرفی بابک امین تفرشی پرداخته و تصاویری از آثار وی را به نمایش گذاشته است.

عضو برد مشاوران ستاره شناسان با اختصاص جایزه مسابقه علمی عکاسی علمی 2009 به ایران گفت: مراسم اهدای این جایزه تا یک ماه آینده در سوئد برگزار می شود.
بابک امین تفرشی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مسابقات عکاسی "لنارت نیلسون" گفت: این مسابقات با نام "لنارت نیلسون" نامگذاری شده است. نیلسون در زمینه عکاسی پزشکی فعال است و به دلیل عکسبرداری از داخل رحم و شکل گیری و رشد جنین مشهور است.

وی با تاکید بر اینکه این مسابقات در زمینه عکاسی علمی است، افزود: مسابقه لنارت نیلسون به طور سالانه برگزار می شود و در آن افرادی که در زمینه های علمی چون نجوم، فضا، پزشکی و سایر تکنولوژی فعال هستند شرکت می کنند.

تفرشی به مهر گفت: جایزه مسابقه 2009 عکاسی علمی لنارت نیلسون به طور مشترک به من و مدیر عکسبرداری کاوشگر کاسینی در بخش عکاسی فضایی اختصاص یافت.

به گفته وی، مراسم اهدای جایزه تا ماه آینده در سوئد برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشریه نیوساینتیست طی گزارشی به معرفی بابک تفرشی عکاس ایرانی و برنده جایزه عکاسی علمی لنارت نیلسون در سال 2009 پرداخته و تصاویری از آثار وی را به نمایش گذاشته است. هیئت داوران این مسابقه از تصاویر وی به عنوان "احیای آسمانهای شب که بسیاری از انسانهای مدرن شانس تماشای آن را از دست داده اند" یاد کرده اند.

بابک تفرشی متولد سال 1357 در تهران مدیریت گروه "جهان در شب" (World At Night) را به عهده دارد و عضو برد مشاوران ستاره شناسان بدون مرز است. وی به عنوان یک روزنامه نگار علمی، ستاره شناس فعال و عکاس طبیعت و نجوم شناخته شده است و در سالهای 1376 تا 1386 سردبیری مجله نجوم تنها مجله مشهور علم نجوم در خاورمیانه را به عهده داشته است. در ادامه تصاویری از آثار نجومی وی که توانسته است جایزه لنارت نیلسون را به خود اختصاص دهد ارائه می شود.

قطعه ای از کهکشان راه شیری در دشت توران در شرق ایران

طلوع ماه کامل بر فراز فانوس دریایی در دریای مدیترانه، الجزیره

چرخش زمین در قلمرو پادشاهان ایرانی - پرسپولیس

منطقه ای دور افتاده و تاریک به حضور بیش از چهار هزار ستاره درخشان

درخشش مریخ بر فراز کوه تفتان در جنوب شرق ایران

تاثیر آلودگی نوری بر مشاهده پدیده های کیهانی تصویر اول در کوه های البرز و تصویر دوم در ارتفاعات تهران

صورت فلکی اوریون بر فراز باریکه ای درخشان از حرکت خودروها در جاده چالوس

کد خبر 953417

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =