فروپاشی در انتظار اسرائیل/ تکرار سرنوشت نظام آپارتاید آفریقای جنوبی

تحلیلگران سیاسی صهیونیست با اشاره به تایید گزارش گلدستون در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که پایه های رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است سرنوشتی مشابه با نظام آپارتاید آفریقای جنوبی را برای این رژیم اشغالگر متصور شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه البیان امارات، "اتان هابر" از نزدیکان اسحاق رابین نخست وزیر معدوم پیشین رژیم اشغالگر قدس با اشاره به پیامدهای گزارش گلدستون درباره جنایات جنگی صهیونیستها در جنگ 22 روزه غزه، در مقاله ای با عنوان "پایان بازی" به بررسی این موضوع پرداخته است.

وی با اشاره به سرنوشت نظام آپارتاید آفریقای جنوبی که با یک رفرم(اصلاحات) سیاسی به تدریج از صحنه حاکمیت در این کشور کنار رفت، سرنوشتی مشابه را برای رژیم صهیونیستی پیش بینی کرده است.

تحلیلگران صهیونیست با اشاره به رای گیری اخیر در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که در آن فرانسه، انگلیس و بسیاری از کشورهای اروپایی از رای گیری امتناع ورزیدند، از این مسئله نیز به عنوان زنگ خطری برای انزوای بیشتر رژیم صهیونیستی در جهان یاد کرده اند.

به نظر می رسد تایید گزارش گلدستون در مجامع بین المللی زنگ خطر را برای موجودیت تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی به صدا درآورده است، چه آنکه این رژیم دیگر نخواهد توانست بدون هیچ ممانعتی به این اقدامات خود علیه فلسطینیان ادامه دهد.

کد خبر 970272

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =