نابسامانی تبلیغات شهری و به مخاطره افتادن روان مردم کرمانشاه

کرمانشاه - خبرگزاری مهر: در کلانشهر کرمانشاه وضعیت تبلیغات شهری به گونه ای است که به دلیل بی نظمی و نابسامانی ضمن لطمه دیدن سیمای شهر، حقوق شهروندان تضییع شده و روان آنها به مخاطره افتاده است.

به گزارش خبرنگار مهر در کرمانشاه، تبلیغات شهری در شهر کرمانشاه هم اکنون به وضعیتی رسیده که هر شخص یا شرکتی به فراخور توان خود اقدام به نسب اقلام مختلف تبلیغاتی در نقاط مختلف شهر نموده و این وضعیت علاوه بر بی نظمی باعث ناخوشایند شدن چهره شهر شده است.

 

اعمال سلیقه شخصی این افراد و شرکت ها در استفاده از ابزارهای مختلف جهت تبلیغ، سیمای شهر را مخدوش کرده و لطمه ای به زیبایی های بصری زده است.

 

بیشتر اوقات دیده می شود که پارچه یا بنری در حاشیه میادین و خیابانهای اصلی نصب شده و بعد از مدتی بر اثر باد، باران و آفتاب دچار فرسودگی، رنگ پریدگی و پارگی شده است و منظر نامناسبی را به نمایش می گذارد، اما متاسفانه کسی نیست که اقدام به جمع آوری آن نماید.

 

بهره گیری از معابر و اماکن مختلف شهر جهت نصب اقلام تبلیغی، نسب برچسب های تبلیغی در درب منازل شهروندان، نصب استند یا بنر و داربست در معابر و پیاده روها، دیوار نویسی به شکلی ناخوشایند، نصب پوستر بر روی دیوار معابر و منازل و... از جمله اقداماتی است که افراد و شرکتهای مختلف در کرمانشاه جهت تبلیغات از آن استفاده می کنند.

 

این در حالی است که امروزه تبلیغات شهری در شهرهای دنیا بر اساس علم روز و آخرین شیوه های تبلیغی انجام می گیرد، لذا لازم است برای ارتقاء سطح زیباییهای بصری شهر تبلیغات شهری نیز در چارچوب علمی و بر اساس نظم و روشی منسجم انجام شود.

 

منوچهر فخری شهردار کرمانشاه در این رابطه با تایید نابسامانی وضعیت تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر می گوید: هر کسی و یا هر شرکت  بنا به سلایق شخصی خود تابلو های خود را در گوشه و کنار شهر نصب کرده و این مسئله به سیمای شهر لطمه وارد کرده است.

 

وی افزود: برای ارتقاء جذابیت های شهری و زیبا سازی محیط زیست باید تابلوهای سطح شهر به شیوه ای علمی و عملی ساماندهی شوند.

 

فخری تشکیل جلسات هفتگی کمیسون زیبا سازی شهری شهرداری را امری ضروری دانست و اظهار داشت: این کمیسیون باید به صورت هفتگی برنامه های هدفمند و اصولی خود را ارائه دهد و اجرای این برنامه ها باید در افزایش زیبایی های سطح شهر اثرات محسوس و ملموس داشته باشد.

 

شهردار کرمانشاه خاطر نشان کرد: اگر این کمیسیون نتواند از جامعه فکری و نخبگان و صاحب نظران جامعه جهت پیشبرد اهداف خود طرح و برنامه  بگیرد، شهرکرمانشاه از نظر زیبایی های شهری دچار محرومیت می شود و این مسئله تحت هیچ شرایطی توجیه پذیر نیست.

 

از آنجا که یکی از عوامل تاثیرگذار در زیبایی شهری که نقش موثری نیز در سلامت روحی و روانی مردم و ایجاد نشاط و پویایی در جامعه دارد، تبلیغات شهری است، لذا شهرداری می تواند با سامان دهی و مدیریت برنامه ریزی شده این نوع تبلیغات، علاوه بر زیباسازی شهر به سلامت روحی و روانی مردم نیز کمک کند.

کد خبر 978829

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =