افزایش انزجار جهانی از رژیم صهیونیستی در پی جنگ غزه و گزارش گلدستون

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی با اشاره به افزایش انتقادها از سران این رژیم در اروپا و آمریکا درباره افزایش انزجار جهانیان از صهیونیستها هشدار داده و نسل آینده رهبران جهان را سرسخت ترین مخالفان این رژیم دانسته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه القدس العربی، در یک سال اخیر پس از جنگ غزه و ارائه گزارش گلدستون به مجامع بین المللی وحشت سران صهیونیست از سفر به خارج از سرزمین های اشغالی افزایش یافته است.

واهمه سران رژیم صهیونیستی در برهه اخیر از امکان بازداشت شان به علت ارتکاب جنایات جنگی و ضد بشری افزایش یافته است.

بر این اساس اخیرا کمیته ای توسط وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی با حضور کارشناسان حقوق بین الملل تشکیل شده است که پیش از سفر مقامهای این رژیم به کشورهای خارجی آنها را از سفر منع کرده یا به آنان توصیه هایی درباره عواقب سفر می کند.

در همین راستا اخیرا  "موشه یعالون" ژنرال بازنشسته و معاون فعلی نخست وزیر که پست وزارت امور راهبردی را نیز در کابینه رژیم صهیونیستی دارد، از لغو سفر ماه جاری خود به ایالات متحده آمریکا خبر داده بود.

یعالون به علت ترس از احتمال بازداشت خود توسط یک دادگاه محلی به اتهام ارتکاب جنایات جنگی علیه ملت فلسطین، از انجام این سفر منصرف شد.


بر این اساس، گزارش گلدستون علاوه بر بحرانی کردن وضعیت سران صهیونیست، آزادی عمل فراوانی به سازمانهای حقوق بشری فلسطینی و اروپایی در پیگرد سران تل آویو به ویژه در کشورهایی که قوانین بین المللی را اجرا می کنند، داده است .

قوانین بین المللی، امکان محاکمه جنایتکاران جنگی را در کشورهای خارج از جایی که شخص مرتکب جنایات جنگی شده است  می دهد.

اخیرا روزنامه معاریو نیز در گزارشی تصریح کرده است احساسات ضد صهیونیستی در جهان پس از انتشار گزارش گلدستون به اوج خود رسیده است.

این اعتراف بیانگر این مسئله است که تلاشهای دیپلماتیک رژیم صهیونیستی برای بهبود بخشیدن دیدگاه منفی جهانی علیه صهیونیسم شکست سختی خورده است.

از طرفی سران صهیونیست و در صدر آنها "آویگدور لیبرمن" وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی اخیرا از افزایش احساسات ضد صهیونیستی در جهان ابراز نگرانی کرده است.

بنابراین گزارش، یکی دیگر از نگرانی های اصلی سران صهیونیست از این مسئله است که نسل آینده رهبران جهان از سرسخت ترین مخالفان سیاستهای رژیم صهیونیستی هستند.


اخیرا "دنی ایالون" معاون وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده است که دانشگاه ها به خطرناک ترین مکان جهان برای اسرائیلی ها تبدیل شده اند. وی دو هفته پیش در سفر به مدرسه اقتصادی لندن با حمله گروه های ضد صهیونیستی روبرو شد.

همچنین وزیر علوم رژیم صهیونیستی در لندن و سفرای این رژیم در ترکیه و انگلیس نیز اخیرا با حملات مشابهی روبرو شدند.

بر این اساس مشاهده اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، هر روز بر نفرت مردم اقصی نقاط جهان از این رژیم و سران آن می افزاید.

کد خبر 981144

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =