تشکر از شهرداری، دولت و مجلس برای توجه به مشکل مترو تهران

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با صدور نامه ای از مسئولان شهرداری تهران، دولت، مجلس شورای اسلامی و همه کسانی که مشکلات اخیر مترو تهران را پیگیری کردند تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، جعفر ربیعی در بخشی از نامه خود آورده است: خوشبختانه فضای مثبت به وجود آمده این امیدواری را ایجاد نموده است که در آینده نیز با تداوم حمایتها و پرداخت به موقع بودجه های مصوب هیچگاه شاهد بروز اختلال در حرکت قطارهای مترو نباشیم.

این مقام مسئول در شرکت راه آهن شهری تهران در بخش دیگری از نامه به شهروندان تهرانی امیدواری داده است که با کمکهای ارائه شده از سوی شهرداری تهران و دولت، مشکل قطعات یدکی و تعمیرات قطارهای موجود در مترو حل خواهد شد و به تدریج از میزان تاخیرات ناشی از این دو موضوع ظرف ماههای آینده کاسته خواهد شد.

ربیعی همچنین با اشاره به جنجال سازیهای رسانه ای که در مدت اخیر بر علیه مترو به وجود آمد گفته است: با تدبیر مسئولان ذیربط فضای رسانه ای جنجال ساز و التهاب آفرین نیز رو به کاهش نهاده که این خود در آرام سازی فضا و ایجاد جو همکاری و همدلی برای حل مشکلات اصلی مترو موثر بوده است.

در پایان این نامه اعلام شده است که با کمکهای اخیر به بهره برداری متروی تهران مشکلات روزمره و جاری تا حد زیادی کاهش یافته ولی لازم است با توجه به استقبال روزافزون مردم از مترو و در پیش بودن ماههای پایانی سال که حجم سفرها افزایش می یابد موضوع خرید واگنها و قطارهای جدید بیش از پیش جدی گرفته شود تا ازدحام و شلوغی بیش از حد در ایستگاهها و قطارها نیز که به صورت مستقیم و غیر مستقیم عامل حدود 70 درصد تاخیرها و اختلال در حرکت قطارهای مترو است به طور ریشه ای حل شود.

مترو تهران با آغاز نیمه دوم سال و افزایش تعداد مسافران به دلیل عدم پرداخت بودجه های مورد نیاز خود برای خرید قطار و واگنهای جدید با مشکل ازدحام مسافر و تاخیرهای فراوان روبرو شد.

با بروز این معضل و واکنش مردم و رسانه ها و تاکید بر لزوم حل این مسئله، شهرداری تهران مبلغ 10 میلیارد تومان و دولت نیز مبلغ 8 میلیارد تومان جهت کمک به وضعیت مترو پرداخت کردند.

کد خبر 981168

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =