10 میلیون مگاوات برق در خوزستان تولید شد

اهواز - خبرگزاری مهر: معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: نیروگاه های رامین، زرگان، آبادان، خرمشهر و فجر در هفت ماهه اول امسال 10 میلیون و 4571 هزار مگاوات ساعت برق تولید و تحویل شبکه داده اند.

عبدالرسول زرگر در گفتگو با خبرنگار مهر در اهواز افزود: در هفت ماهه اول سال جاری 74 درصد انرژی تولیدی نیروگاه های حرارتی و گازی توسط بخش دولتی و 26 درصد توسط بخش خصوصی تولید و به شبکه تحویل داده شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی واحد چهارم نیروگاه خرمشهر و واگذاری نیروگاه گازی آبادان به بخش خصوصی و همچنین توسعه نیروگاه خصوصی فجر در سال آینده، انتظار می رود حدود 55 درصد انرژی تولیدی نیروگاه های حرارتی و گازی در استان خوزستان توسط بخش خصوصی تولید شود.

زرگر افزود: نیروگاه های رامین، زرگان، آبادان و خرمشهر و فجر در هفت ماهه اول سال جاری به طور متوسط روزانه 56 هزار مگاوات ساعت انرژی تولید و به شبکه تحویل دادند.

وی با اشاره به همکاری مستمر و صمیمانه کلیه مشترکان در بخشهای خانگی، صنعتی، عمومی، اداری و تجاری در مدیریت مصرف برق خود، اظهار داشت: پیک بار شبکه خوزستان در هفت ماهه اول امسال با رشد 7.15 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به پنج هزار و 809 مگاوات رسید که 487 مگاوات بیشتر از حداکثر بار در مدت مشابه سال گذشته است، همچنین در مهرماه حداکثر بار برابر چهار هزار و 450 مگاوات بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3.5 درصد رشد داشته است.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه وضعیت استان خوزستان در هفت ماهه اول امسال از نظر گرما، گرد و غبار و شرجی به شدت بالا بوده است، بیان کرد: استفاده بهینه مشترکان از برق موجب شده تا خوزستان در هفت ماهه اول امسال با 19.3 میلیون مگاوات ساعت انرژی فقط حدود دو درصد رشد مصرف داشته باشد و این در حالیست که سالانه به طور متوسط رشد مصرف انرژی در شبکه خوزستان حدود 5.5 درصد بوده است.

وی با تقدیر از مردم خوزستان برای همکاری در هفت ماهه اول سال جاری در مدیریت مصرف برق گفت: امیدواریم تا پایان سال جاری نیز که به نام سال اصلاح الگوی مصرف نامیده شده، شاهد همکاری بیشتر مردم، کسبه، صنایع و ادارات در مصرف بهینه برق باشیم تا با همکاری کلیه آحاد مردم زمینه استفاده مطلوب از انرژی الکتریکی برای افزایش رفاه عمومی، شکوفایی صنعت و اقتصاد کشور را فراهم آوریم.

زرگر افزود: با بهره برداری از سه واحد نیروگاه گازی خرمشهر به ظرفیت هر کدام 160 مگاوات ساعت در هفت ماهه اول سال جاری و همچنین راه اندازی هر چه سریعتر واحد چهارم این نیروگاه در آینده نزدیک، کل ظرفیت نیروگاه های بخار و گازی موجود در استان بدون در نظر گرفتن نیروگاه فجر، به سه هزار و 360 مگاوات خواهد رسید.

کد خبر 981264

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =