معاونت دانشجویی وزارت علوم تنها معاونت این وزارتخانه است که هنوز تکلیف آن از سوی کامران دانشجو مشخص نشده اما گمانه زنی مسئولان ارشد این وزارتخانه حاکی از تحول در این معاونت و احتمال انتقال محمود ملاباشی به بخش دیگری از این وزارتخانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ملاباشی عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران که سالها ریاست دانشگاه علم و صنعت و مدیریت در دانشگاه آزاد اسلامی (به عنوان رئیس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی) را در کارنامه مدیریتی خود دارد در دوران وزارت علوم دولت نهم با حکم محمد مهدی زاهدی به عنوان معاون دانشجویی وزیر علوم منصوب شد.

ملاباشی در دوره ای از دوران تصدی معاونت دانشجویی در دولت نهم با طرحهایی روبرو شد که حتی به حذف معاونت دانشجویی از ساختار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می انجامید. هر چند حذف معاونت دانشجویی و ایجاد سازمانی با عنوان سازمان امور دانشجویان در چارت وزارت علوم دولت نهم پیگیری می شد اما این طرح با حضور کامران دانشجو در جایگاه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری منتفی شد و معاونت دانشجویی به قوت خود در ساختار وزارت علوم باقی ماند.

محمود ملاباشی در حال حاضر با حکم وزیر سابق علوم در حال اداره معاونت دانشجویی وزارت علوم است. اکنون با حضور کامران دانشجو در جایگاه وزیر علوم، حکم به ابقای ملاباشی یا انتخاب جایگزین برای وی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح می شود.

یکی از مسئولان ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره اینکه آیا معاونت دانشجویی وزارت علوم تغییر می کند یا خیر در حالی که خواستار شد نامی از وی برده نشود به مهر گفت: "با توجه به اینکه بقیه معاونین وزارت علوم تغییر کرده اند و فقط معاونت دانشجویی مانده ممکن است معاون دانشجویی نیز تغییر کند."

این مسئول ارشد وزارت علوم در پاسخ به اینکه "با توجه به اینکه حکم دکتر ملاباشی مربوط به زمان محمد مهدی زاهدی وزیر سابق علوم است آیا نباید برای ادامه فعالیت به عنوان معاون دانشجویی وزارت علوم حکم جدیدی از سوی وزیر فعلی علوم صادر شود؟" گفت: "به نظر می رسد حکم دکتر زاهدی برای ادامه فعالیت دکتر ملاباشی در معاونت دانشجویی وزارت علوم دیگر نافذ نیست و دکتر دانشجو اگر هم به ادامه فعالیت دکتر ملاباشی در معاونت دانشجویی اعتقاد داشته باشد باید حکم جدیدی برای وی صادر کند."

به اعتقاد چند مسئول ارشد در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت دانشجویی این وزارتخانه وضعیت تثبیت شده ای ندارد چرا که نه فرد جدیدی به جای ملاباشی برای تصدی این معاونت معرفی شده و نه حکمی از سوی وزیر جدید علوم برای ملاباشی جهت ادامه فعالیت در سمت معاون دانشجویی صادر شده است.

وضعیت اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم که زیر مجموعه معاونت دانشجویی این وزارتخانه قرار دارد نیز احتمال هرگونه تغییر در این معاونت را افزایش داده است زیرا با وجود آنکه چند روزی است مدیرکل سابق این اداره کل طی حکمی از سوی کامران دانشجو به سمت معاون اداری، مالی و مدیریت منابع انسانی منصوب شده اما هنوز گزینه جدیدی برای این اداره کل از سوی محمود ملاباشی معرفی نشده است.

گفته می شود اگر دکتر ملاباشی در سمت معاونت دانشجویی وزارت علوم ابقا نشود درست نیست که گزینه خود برای مدیریت اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج را معرفی کند.

از سوی یک مقام ارشد در وزارت علوم ابراز عقیده می شود که تعلل دکتر ملاباشی در معرفی مدیرکل جدید اداره کل بورس و دانشجویان خارج نیز به این خاطر است که اصلا هنوز تکلیف معاونت دانشجویی روشن نیست.      

منابع آگاه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتصاب محمود ملاباشی به عنوان رئیس دفتر مرکزی هیئت امنا و هیئت ممیزه مرکزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را قریب الوقوع می دانند اما تاکید دارند که وزیر علوم هنوز حکمی در این زمینه صادر نکرده است.

در صورت تغییر مسئولیت محمود ملاباشی، معاونت دانشجویی وزارت علوم تا زمانی که کامران دانشجو فرد جدیدی را برای این مسئولیت معرفی کند توسط قائم مقام معاون دانشجویی اداره می شود. حسن مسلمی نائینی قائم مقام معاون دانشجویی وزارت علوم است.

کد خبر 989947

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =