امکان انتخاب چند رشته در آزمون / بومی گزینی براساس شعاع120 کیلومتری

سرپرست دانشگاه پیام نور با تشریح جزئیات اصلاح آیین نامه دوره های فراگیر گفت: محدود و مشخص شدن ظرفیت این دوره ها، اولویت بندی داوطلبان بر اساس شعاع 120 تا 150 کیلومتری جهت بومی گزینی و امکان چندانتخاب برای داوطلبان از تغییرات ویژه آیین نامه دوره های فراگیر است.

حسن زیاری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بررسی و بازبینی در آیین نامه دوره های فراگیر منجر به اصلاحاتی در زمینه ظرفیت های دانشگاه پیام نور شد.

ظرفیت های پیام نور محدود و مشخص می شود

وی افزود: از این پس داوطلبان دوره های فراگیر بر اساس بالاترین نمرات اولویت بندی شده و ظرفیت های فراگیر پیام نور محدود و مشخص خواهد بود.

سرپرست دانشگاه پیام نور گفت: پیش از این در برخی از رشته های فراگیر پیام نور ظرفیت اعلام شده در نهایت چند برابر ظرفیت تعیین شده بود که این مشکلات فراوانی را پدید می آورد.

وی افزود: طبق روال پیشین و با بالابردن ظرفیت های اعلام شده داوطلبان دچار نوعی بلاتکلیفی و سردرگمی شده و ناچار بودند تا مدتها منتظر شروع تحصیل خود بمانند.

اولویت بندی داوطلبان فراگیر بر اساس شعاع 120 تا 150 کیلومتری برای توسعه بومی گزینی

زیاری گفت: همچنین بر اساس اصلاحات صورت گرفته از این پس بومی گزینی به جدیت دنبال خواهد شد و داوطلبان بر اساس همان شعاع 120 تا 150 کیلومتری واحد مورد نظر اولویت بندی خواهند شد.

امکان انتخاب چند رشته برای داوطلبان دوره های فراگیر

وی به دیگر اصلاحات صورت گرفته در آزمون دوره های فراگیر اشاره کرد و به مهر گفت: یکی از شرایط ویژه و جدیدی که برای داوطلبان در نظر گرفتیم این است که متقاضیان بتوانند چند انتخاب مختلف داشته باشند و دیگر مثل سابق گزینش پیام نور به صورت یک انتخابی نخواهد بود.

هیچ موسسه فراگیری از دانشگاه پیام نور مجوز ندارد

وی افزود: مسئولیت موسسات غیرمجاز نیز به عهده خود داوطلبان خواهد بود و ما اعلام می کنیم که تمام موسسات فراگیر مجوز ندارند و هیچ موسسه فراگیری از دانشگاه پیام نور مجوز ندارد.

کد خبر 991307

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =