درخواست مجلس از دولت برای ارائه لایحه کاهش همکاری با آژانس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اجماع از دولت خواستند لایحه کاهش سطح همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی را به مجلس ارایه کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در این بیانیه که در پایان جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و بااجماع نمایندگان بر آن ، قرائت شد، آمده است: قطعنامه شورای حکام در رابطه با موضوع هسته ای ایران سیاسی و فاقد اجماع بود و در حالی که آقای البرادعی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درگزارش اخیر خود برای بار بیست و یکم بر صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای ایران تاکید کرد، این قطعنامه صادر شد.

در این بیانه آمده است: ملت ما تردید ندارد که از منظر حقوقی پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران دارای هیچگونه خدشه ای نبوده بلکه جا دارد هرچه سریعتر مسیر انحرافی ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت اصلاح و این موضوع به آژانس بین الملی انرژی اتمی بر گردد و به شکل پرونده عادی در آید.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: نمایندگان ملت رشید ایران یقین دارند که اراده سیاسی ناشی از برخی قدرت های بزرگ و به طور مشخص ایالات متحده آمریکا و انگلیس سبب انحراف در مسیر این پرونده شده است.

همچنین دراین بیانیه تصریح شد : اوباما که سخن از تغییر می گوید نه تنها نتوانست کوچکترین تغییری را موجب شود بلکه با تغییر لحن همچنان مسیر تندروانه محافظه کاران افراطی حاکم بر کاخ سفید در دوران بوش را می پیماید.

نمایندگان مجلس با دوگانه و سیاسی دانستن رفتار آژانس و شورای حاکم با تاکید بر استمرار بدون وقفه فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران از آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای حکام به عنوان یک نهاد تخصصی خواستند از رفتارهای دوگانه که موجب خدشه جدی به اعتبار آن سازمان شده دوری جویند.

نمایندگان مجلس همچنین در پایان بیانیه آورده اند: از دولت می خواهیم که با توجه به رفتارهای خصمانه کشورهای 1+5 سریعاً برنامه و طرح کاهش سطح همکاری خود و آژانس را به کمیسیون امنیت ملی ارایه دهد تا کمیسیون طرح مذبور را به مجلس تقدیم کند.

کد خبر 991747

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =