مدیریت دانشگاه نباید اجازه بهره‌برداری از فضای دانشگاه را به عناصر نامطلوب دهد

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به برگزاری مناظره ها در دانشگاهها گفت: همواره جریانهایی به دلیل مطامع سیاسی خود چشم طمع به دانشگاه دارند و مدیریت دانشگاه‌ها نباید اجازه بهره‌برداری از فضای دانشگاه را به این عناصر بدهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمدتقی علوی با بیان اینکه اصل مهمی که امروز لازم است تمامی دلسوزان نظام و کشور مدنظر قرار دهند، تلاش برای سوق دادن جامعه و مراکز آموزش عالی کشور به سمت ثبات و آرامش است، اظهار داشت: اگر مناظرات بتوانند به ایجاد ثبات در جامعه کمک کنند مطمئنا برگزاری آنها هدفهای مهم کشور را تامین خواهند کرد.

وی افزود: آنچه دانشگاه‌های ما را در مناظرات به سمت احساسات انحرافی و التهابات کورکورانه می‌کشاند، حضور افراد اهل افراط و تفریط در مقام مناظره‌کننده‌ است.

رئیس دانشگاه تبریز ادامه داد: همواره جریان‌هایی به دلیل مطامع سیاسی خود چشم طمع به دانشگاه دارند و درصدد بهر‌ه‌برداری و سوء‌استفاده از خواست‌ها و احساسات دانشجویان هستند؛ گرچه این جریانات حتی در فضای التهاب نیز نتوانستند به این امر دست یابند اما لازم است، مدیریت دانشگاه‌ها به این مسأله واقف باشند و اجازه بهره‌برداری از فضای دانشگاه را به این عناصر ندهند.

وی تعبیر فرماندهان و افسران جنگ نرم از سوی رهبر معظم انقلاب در توصیف اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها را با توجه به حضور استکبار در خاک همسایگان کشور و انواع تهدیدات نرم و سخت افزاری دشمنان را هوشمندانه دانست و خاطرنشان کرد: اگر اساتید دانشگاه‌ها از ظرفیت، مقبولیت و محبوبیت خود در بین دانشجویان استفاده کنند، می‌تواند عهده دار رسالت تاریخی خود در حفظ عزت و استقلال کشور باشند.

علوی افزود: تجربه نشان داده است، دانشجویان از استادان و به ویژه اساتید پایبند و معتقد به باورها و سنت‌های ملی و دینی بیشترین تأثیر را می‌گیرند بنابراین اساتید دانشگاه‌های کشور می‌توانند با روشنگری و تبیین صحیح مسایل در شکل‌گیری هویت دانشجویان نقش مهمی ایفا کنند.

رئیس دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: ایران امروز کشوری قدرتمند و صاحب اقتدار است که می‌تواند علم را به ثروت تبدیل کند از همین رو رهبر معظم انقلاب در دیدارهایشان با دانشجویان، بارها نخبگان و اساتید دانشگاه‌ها را بر جنبش نرم‌افزاری، تولید علم و توجه به نقش آن در ایجاد قدرت بین المللی تأکید می‌کنند.

کد خبر 992084

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =