30 نمایش از خراسان رضوی در کشور به روی صحنه رفت

مشهد - خبرگزاری مهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از اجرای 30 نمایش از گروه های برتر این استان در سراسر کشور خبر داد.

جواد جعفری در گفتگو با خبرنگار مهر در مشهد افزود: هنر نمایش می تواند عالی ترین مفاهیم را با زبانی شیوا و جذاب به مخاطبان منتقل کرده و پاسداری مطمئن از ارزشهای اسلامی باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: حوزه فرهنگ و هنر استان هر روز شاهد یک اتفاق تازه است به گونه ای که هنرمندان متعهد عرصه تئاتر، خالق نمایشهای ویژه ای برای کشور شده اند.

جعفری از اجرای 30 نمایش از استان خراسان رضوی در سراسر کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه تئاتر استان در دهه های اخیر در پرتو الطاف الهی به جایگاه والایی دست یافته و حضور و موفقیت هنرمندان این عرصه در جشنواره های ملی و بین المللی از جمله این توانمندی ها است.

رئیس انجمن مفاخر خراسان رضوی در ادامه با اشاره به این مطلب که هنر نمایش امکان ارتباط زنده و نزدیک را با مخاطب برقرا ر می کند تصریح کرد: تاثیر عمیق هنر نمایش بر تمامی تماشاگران امکان منحصر به فردی را برای انتقال مفاهیم ارزشمند دینی فراهم می کند.

وی با ابراز خرسندی از روند رو به رشد تئاتر استان خراسان رضوی افزود: تعداد دفعات اجرا در کشور 2.82 درصد و در استان 3.73 درصد و تعداد تماشاگران کشوری 12.38 درصد و در استان 94.51 درصد است.

وی افزود: توجه به فرهنگ دینی در تئاتر استان برگرفته از سیره رضوی و فرمایشات امام رضا (ع) که راهنمای نوجوانان و جوانان در سیره زندگی است رمز موفقیت تئاتر استان خراسان رضوی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به نقش تاثیرگذار تئاتر استان خراسان رضوی در مقایسه با تئاتر کشوری تصریح کرد: تئاتر در استان بسیار پربار و پر تحرک است و از طرفی دیگر توجه به فرهنگ بومی که تاریخ پرعظمت و فرهنگ مدار استان را به نمایش می گذارد از دیگر دلایل تاثیرگذاری تئاتر استان است.

کد خبر 992438

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =