ایران نماد توسعه ورزش همگانی در منطقه شده است

تبریز - خبرگزاری مهر: رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور گفت: با فعالیتهای انجام گرفته در حوزه ورزش های همگانی، جمهوری اسلامی ایران نماد توسعه ورزش همگانی در منطقه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، عزالدین حیدری صبح سه شنبه در مجمع انتخاب رئیس هیئت ورزشهای همگانی آذربایجان شرقی افزود: به دلیل برگزاری همایش های بزرگ پیاده روی و خانوادگی در کشور و نیز حضور مسئولان عالی رتبه در این همایش ها، ایران اسلامی نگین ورزش همگانی در منطقه شده است.

به گفته وی، هم اکنون مسئولان ورزش همگانی کشورهای منطقه خواستار استفاده از تجربیات ارزشمند  فدراسیون ورزش های همگانی کشور شده اند.

حیدری در ادامه بیان داشت: در این خصوص بهمن سال جاری مسئولین ورزش همگانی ترکیه وارد ایران خواهند شد و از نزدیک سیاست و برنامه های مدون ما را مورد بررسی قرار خواهند داد و کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز خواستار افزایش همکاریهای دوجانبه شده اند.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور در ادامه گفت: در سمینار توسعه ورزش همگانی در بین خانواده ها در سال 2009 فدراسیون جهانی ، ورزشهای همگانی ایران در بین 181 کشور شرکت کننده درخششی خیره کننده داشته و تحسین حاضرین را برانگیخت .

حیدری سیاست سازمان تربیت بدنی و فدراسیون ورزش های همگانی را توسعه و تعمیم ورزش در بخش بانوان و آقایان دانست و گفت: تفاوت مهم ما با سایر فدراسیونها این است که بر روی یک رشته خاص تمرکز نداریم و با یک جمعیت پنج ساله تا 70 ساله و با بیشتر سرکار داریم.

وی با بیان این نقطه که 180 همایش در کشور برگزار شده اضافه کرد : در سال 88 ، 39 همایش بزرگ در کشور برگزار شده که حاصل تلاش تمامی مسئولین بوده و با برنامه صبح و تلاش از شبکه سه سیما این تفکر در بین مردم ایجاد شده است که ورزش همگانی نگین اذهان عمومی است.

وی در خصوص وضعیت ورزش همگانی در آذربایجان شرقی گفت : این استان با داشتن بیش از 150 ایستگاه ورزش صبحگاهی فعال د رکشور یکی از قطب های ورزش صبحگاهی در کشور به شمار می رود.

حیدری تصریح کرد: در این استان فعالیت های بسیار خوبی انجام یافته که مهمترین آن همایش پیاده روی ائل گلی تبریز بوده که عکس این همایش در سربرگ نامه های فدارسیون جهانی بوده و تصویر این حرکت بزرگ در صفحه اصلی سایت خود نمائی می کند.

در این جلسه، رسول صادقی با حداکثر آراء، به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیئت ورزش های همگانی آذربایجان شرقی انتخاب شد.

کد خبر 993003

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =