بهره برداری آزمایشی از طرح بلیت الکترونیک در اتوبوسها

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه دو هزار و 100 دستگاه اتوبوس شهر تهران به دستگاه کارت خوان بلیت الکترونیک مجهز شده است، گفت: طی رزوهای آتی سیستم بلیتهای الکترونیک در اتوبوسها به طور آزمایشی به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهندس سید جعفر تشکری هاشمی اظهار کرد: سیستم بلیت های الکترونیک که در بیش از 2 هزار اتوبوس بلیتی به کارگیری شده است ابتدا به طور آزمایشی به بهره برداری می رسد که در این مدت شهروندان می توانند در کنار بلیت الکترونیک از بلیتهای کاغذی هم استفاده کنند تا ضمن رفع مشکلات احتمالی، شهروندان با نحوه استفاده از بلیت الکترونیک به طور کامل آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه طرح بلیتهای الکترونیک در دو فاز اجرایی می شود افزود: در فاز نخست اجرای این طرح دو هزار و 100 اتوبوس بلیتی به سیستم کارت خوان مجهز شدند و در فاز دوم نیز بلیتهای الکترونیک در اتوبوسهای خصوصی به کارگیری خواهد شد.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: به دنبال اجرای طرح پایلوت بلیت الکترونیک در برخی خطوط مانند خط یک سامانه اتوبوسرانی تندرو و با توجه به اینکه طرح مورد استقبال شهروندان قرار گرفت در چارچوب سیاستهای کلی مدیریت شهری برای کاهش هزینه ها، افزایش سرعت اتوبوسها، راحتی مسافران و به کارگیری تکنولوژیهای روز دنیا، بکارگیری سیستم بلیت الکترونیک در تمام اتوبوسهای شهر تهران در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر این اساس در فاز نخست دوهزار و 100 اتوبوس بلیتی به سیستم کارت خوان مجهز شدند و پس از آن اتوبوسهای خصوصی نیز به این سیستم مجهز می شوند تا برای دریافت کرایه دیگر مشکلاتی مانند پول خرد وجود نداشته باشد و سرعت سوار و پیاده شدن مسافران افزایش و به دنبال آن توقفهای اتوبوسهای خصوصی کاهش یابد.

تشکری هاشمی خاطر نشان کرد: همچنین تمهیدات لازم برای نصب دستگاههای کارت خوان در ایستگاههای خطوط اتوبوسرانی تندرو دیده شده است و علاوه بر تکمیل و تجهیز این سیستم در خط یک BRT، در سایر خطوط تندرو نیز دستگاههای کارت خوان بلیت الکترونیک نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه به کارگیری این سیستم در اتوبوسهای شهر تهران بزرگترین پروژه استفاده از بلیت الکترونیک در کشور محسوب می شود، گفت: روزانه تعداد زیادی از شهروندان از این سیستم استفاده خواهند کرد. به همین دلیل آموزش تمامی رانندگان و شهروندان از ضرورتهای اجرای این طرح است و در تلاشیم از طریق رسانه های عمومی، توزیع اقلام آموزشی و... در مورد نحوه استفاده از این سیستم به شهروندان و رانندگان آموزش های لازم را بدهیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: در مدتی که این طرح به صورت آزمایشی اجرا می شود، شهروندان می توانند بلیتهای الکترونیک را از ایستگاههای مترو تهیه کنند اما پس از بهره برداری رسمی پروژه مراکزی در سطح شهر ایجاد خواهد شد تا شهروندان بتوانند نسبت به خرید و شارژ بلیت الکترونیک به راحتی اقدام کنند.

کد خبر 993115

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =