مسکو باید درباره رای به قطعنامه علیه ایران پاسخگو باشد

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به آشنایی کامل روسیه با ماهیت برنامه هسته ای ایران در پی مشورتها و گفتگو های تهران و مسکو ، اقدام روسیه در دادن رای مثبت به قطعنامه غیر عادلانه اخیر شورای حکام در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای ایران را سئوال برانگیز خواند و تاکید کرد که مسکو باید در این رابطه پاسخگو باشد .

رامین مهمانپرست در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص موضع وزارت خارجه  در برابر رای مثبت روسیه در شورای حکام اظهار داشت: ما در ارتباط با برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان با روسها مشورتها و گفتگوهای منظمی داشته ایم و این کشور با ماهیت قانونی و صلح آمیز این فعالیتها کاملا آشنا است.

وی افزود: با توجه به این شناخت و آگاهی روسها و همچنین منطق روشن و شفاف جمهوری اسلامی ایران در خصوص حق قانونی و مشروع کشورمان در برخورداری از فن آوری هسته ای صلح آمیز، اقدام اخیر روسیه سئوال برانگیز است و این کشور باید پاسخگو باشد که دلیل این اقدام چیست و مواضع خود را روشن و شفاف نماید.

مهمانپرست با ابراز تاسف از این گونه اقدامات که به اعتبار شورای حکام لطمه وارد می سازد، ابراز امیدواری کرد: کشورهایی که با رای ناعادلانه و تبعیض آمیز خود نهادهای بین المللی را تضعیف می کنند، یک بار دیگر در مورد تصمیم نادرست خود اندیشه و بررسی نمایند.

کد خبر 993258

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =