شیوع بالای صدمات زانو در ایران

رئیس انجمن جراحان زانو و آسیبهای ورزشی ایران از شیوع بالای صدمات زانو در کشور خبر داد و گفت: آمار دقیقی از این آسیبها نداریم ولی می دانیم که برخی جراحی های زانو و پارگی رباط صلیبی زانو توسط جراحان غیرمتخصص انجام می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد رازی روز سه شنبه در نشست خبری اولین کنگره بین المللی جراحان زانو، آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی ایران که طی روزهای 29 دی تا دوم بهمن امسال برگزار می شود، افزود: در آمریکا حداقل سالیانه 200 هزار نفر دچار پارگی صلیبی زانو می شوند که 100 هزار نفر آنها تحت عمل جراحی قرار می گیرند. از این تعداد 80 هزار نفر توسط جراحانی عمل می شوند که تخصص و مهارت این رشته را ندارند.

وی همچنین به آمار جهانی سالیانه 250 هزار عمل جراحی زانو اشاره کرد و گفت: در ایران آمار دقیق از این آسیبها نداریم ولی با توجه به اینکه رخداد حوادث جاده ای و تصادفات رانندگی در کشور بالاست در نتیجه میزان صدمات زانو نیز زیاد است.

رئیس اولین کنگره بین المللی جراحان زانو و آسیبهای ورزشی ایران با عنوان این مطلب که ورزش در کشور ما رو به حرفه ای شدن می رود، افزود: متاسفانه بستر حرفه ای شدن ورزش را نداریم چون ورزش در مدارس ما ضعیف است.

رازی با اشاره به کم تحرکی بچه ها به سبب آپارتمان نشینی ادامه داد: هیچ گونه امکاناتی برای انجام ورزش در سنین کودکی برای بچه ها وجود ندارد و از سوی دیگر ایمنی اماکن ورزشی کشور به لحاظ رعایت استانداردها مطلوب نیست.

وی با اظهارتاسف از اینکه تعداد جراحانی که تخصص زانو و آرتروسکوپی را داشته باشند در ایران خیلی اندک است، گفت: در این کنگره از 25 مهمان خارجی از کشورهای صاحب تخصص در این رشته برای سخنرانی در این کنگره دعوت کرده ایم.

رازی از کره، هنگ کنگ، تایوان، سوئیس، سوئد، اتریش، آمریکا، کانادا و... کشورهای صاحب اعتبار در این زمینه نام برد که مهمانان این کنگره نیز از این کشورها هستند.

وی افزود: در این کنگره از پروفسور اریکسون پدر جراحی زانو و طب ورزشی دنیا از سوئد دعوت کرده ایم و انجمنهای بین المللی در این رشته نیز کنگره ما را تایید کرده اند.

کد خبر 993359

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =