تفاهمنامه حوزه درآمدهای پایدار با دفتر اسکان بشر سازمان منعقد شد

تفاهم نامه بخش BLP برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد در حوزه مالیه شهری و درآمدهای پایدار با شهرداری تهران با حضور معاون مالی و اداری شهرداری تهران، رئیس بخش همکاری بین المللی و جوانان برنامه اسکان بشر ملل متحد و معاون مرکز بین الملل پژوهش هنر و معماری مبادله شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین محمد پورزرندی معاون مالی و اداری شهرداری تهران گفت: حق مردم تهران است که بدانند درآمدها در کجا و چگونه و با چه شرایطی هزینه می شود. امروز ما گزارشهای مالی را به صورت ماهیانه در سایت شهرداری به شهروندان ارائه می دهیم.

وی اضافه کرد: شفافیت مالی و پاسخگویی به شهروندان تهرانی از مهمترین برنامه های ما است که با جدیت پی گیری می شود.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: تهران حدود 14 هزار هکتار بافت فرسوده دارد که به دنبال نوسازی این بافت با کمک شهروندان، دولت و سازمانهای بین المللی هستیم.

وی همچنین پروژه های برج میلاد و تونل توحید را حاصل تلاش مهندسان ایرانی دانست و گفت: برای اجرای بسیاری از پروژه های شهری به دنبال جذب سرمایه های مردمی هستیم که در این خصوص تسهیلات خوبی را در نظر گرفته ایم.

پورزرندی اظهار داشت: عمده درآمد شهرداری کلانشهرها از ساخت و ساز است که با تدوین طرح درآمدهای پایدار و تصویب آن توسط شورای اسلامی شهر تهران سالانه 5 درصد از اتکای شهرداری به درآمدهای ناشی از ساخت و ساز کاهش می یابد.

وی گفت: کمکهای دولت به شهرداری صرفا در حمل و نقل است که این کمکها رقمی بین 7 الی 10 درصد بودجه شهرداری است در حالی که این رقم در دنیا بیش از 25 درصد است.

تا کنون 58 شهر دنیا وارد کمپین درآمدهای پایدار شده است که با امضای این تفاهمنامه تهران رسما به این کمپین پیوست.

کد خبر 996353

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =