شناسهٔ خبر: 3672209 -
دبیر شورای عالی امنیت ملی:

ما حاج باقر را می‌شناسیم/ دکتر و تیمسار فرع است

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تقدیر از اقدامات شهرداری در زمینه دفاع مقدس گفت: ما حاج باقر را می‌شناسیم، دکتر و تیمسار فرع است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی شمخانی در آیین بهره‌برداری از سراسرنمای مقاومت در باغ موزه دفاع مقدس گفت: خرداد، ماه افتخار و حزن است؛ ۳ خرداد، ۱۴ و ۱۵ خرداد و البته روز افتخار و ما باید شکوه را به شکلی باشکوه نمایش دهیم.

وی افزود: یکی از واقعیات هشت سال دفاع مقدس این است که شما امروز به هر مشکلی که در کشور برمی‌خورید مسئولان می‌گویند آن مشکل را باید به شکل فرهنگ جهادی و بسیجی حل کنیم.

شمخانی گفت: یعنی آنجایی که آموزه‌های دینی را به رفتار عملی تبدیل کردیم و فرهنگی را به این نام ثبت کردیم که فقط و فقط متعلق به بچه‌های دفاع مقدس است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس بعد از ۲۰۰ سال شاهد جنگی بودیم که حتی یک سانت از سرزمینمان را دشمن نتوانست تصرف کند و این یک افتخار و یک رکورد تاریخی است.

وی با بیان اینکه فرهنگ جهادی در امتداد فرهنگ دفاع مقدس است، گفت: امروز می‌توان گفت هیچ فردی از آحاد ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس وجود ندارد که بگوید من به دلیل سن، نوع تفکرات، قومیت، رنگ پوست و ... قصد داشتم در هشت سال دفاع مقدس خدمت کنم، اما این خدمت از من سلب شد.

شمخانی با اشاره به جمله تاریخی حضرت امام (ره) که فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، گفت: این جمله بسیار تاریخی است. اول اینکه تاکید دارد عدم غرور ما باعث این پیروزی شده و موجب پیروزی‌های دیگر می‌شود و دوم اینکه امام (ره) به ما لقب سربازان خدا را دادند، چون سربازان خدا باعث این پیروزی شدند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: اوایل جنگ وقتی کسی به شهادت می‌رسید و می‌خواستیم موضوع شهادت او را به خانواده‌اش اطلاع دهیم، برایمان بسیار دشوار بود، اما اکنون افتخار و محور هر محله خانواده شهیدان هستند.

شمخانی با اشاره به اینکه بسیاری از حقایق جنگ به درستی منتقل نشده، گفت: ما متاسفانه بخش احساسی جنگ را منتقل کرده‌ایم، ما از آدم‌های خاکی جنگ فرشته ساختیم که قابل تقلید نیست. از سوی دیگر برخی خاطرات ما از رزمندگان آن دوران با رفتار برخی سردارها همخوانی ندارد و نسل جوان نمی‌تواند حرف‌های ما را بپذیرد؛ این موارد باید اصلاح شود.

وی در خاتمه با تقدیر از اقدامات شهردار تهران در زمینه دفاع مقدس، تصریح کرد: حاج باقر در زمینه دفاع مقدس و نمایش اِلمان‌های آن بسیار زحمت کشیدند.