شناسهٔ خبر: 3874417 -
نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس:

آیت الله هاشمی رفسنجانی الگوی ماندگار جمهوری اسلامی ایران است

میناب - نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس گفت: آیت الله رفسنجانی یک الگوی ماندگار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی ذوالقدر عصر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی که در میناب برگزار شد، اظهارداشت: یار دیرین امام و رهبری با رحلت ناباورانه خود کشور وجهان را در سوگ و عزای خود قرار داد زیرا وی یکی از ارکان اصلی نظام و انقلاب بود و در میان همه اقشار مردم به عنوان یک چهره محبوب و تاثیرگذار کشور قرار داشت.

ذوالقدر از حضور پایاپای آیت الله رفسنجانی در کنار امام راحل در زمان مبارزه با طاغوت سخن گفت وبیان داشت: آیت الله رفسنجانی در زمان مبارزه با طاغوت لحظه ای امام راتنها نگذاشت و در مکتب مبارزه امام (ره) از نفرات برتر و موثر بود.

نماینده مردم شرق هرمزگان با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) گفت: با رحلت یک خدمت گذار واقعی به نظام هیچ آسیبی وارد نمی شود بلکه می بایست دیگران راه او را به طرز شایسته ای ادامه دهند.

ذوالقدر عنوان داشت: آیت الله رفسنجانی یک الگوی ماندگار برای کشور و نظام خواهد بود و نشان داد که با حضور در همه صحنه های سخت و با تحمل، صبر و بردباری به سرمنشاء همه مشکلات رسید.

نماینده مردم شرق هرمزگان گفت: در این دوره از مجلس شورای اسلامی راهیابی و حضور اغلب نماینده ها به مجلس از توجه این روحانی گرانقد بوده که اگر نگاه و حمایت های وی نبود شاید نیمی از آنها به مجلس راه پیدا نمی کردند.

وی از اخلاق مداری ایشان در طول خدماتش در نظام جمهوری اسلامی وانقلاب سخن به عمل آورد و بیان داشت: حل مشکلات کشور در کنار اخلاق خوب، شایسته، صبر و بردباری از همان زمان حضور در کنار امام راحل به گونه ای بوده که هیچ یک از مسئولان از وی ناراحتی مشاهده نکردند.

ذوالقدر گفت: در زمان حضور این این روحانی به ریاست مجلس شورای اسلامی توجه خاصی به شرق هرمزگان و محرومیت های آن دوره در شهرستان های جاسک و بشاگرد داشت و برای رفع مشکلات مردم اقدامات زیادی را انجام داد.

نماینده مردم شرق هرمزگان با اشاره به بیانات پرمعنای مقام معظم رهبری در خصوص آیت الله رفسنجانی که گفته است برای من هیچ کس هاشمی رفسنجانی نمی شود گفت: حضور ارزشمند این روحانی که مایه برکات نظام جمهوری اسلامی ایران در همه صحنه ها بود نشان داد که، هاشمی مرد روزهای سخت است و با این همه شکنجه و فشاری که متحمل شد از راه و هدف خود که خدمت به کشور و مردم بود کنار نکشید و در سنگر نظام و انقلاب استوار ماند.

ذوالقدر گفت: حضور میلیونی مردم در مراسم وداع و تشیع پیکر آیت الله رفسنجانی از همه اقشار مردم نشان از رضایت آحاد ملت از خدمات انجام شده وی در نظام و انقلاب است.