زهرا شاهرضایی خبرنگار گروه مجله مهر تعداد خبر 496

کارشناس علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است. کار خود را در خبرگزاری مهر از آذر سال 93 با عنوان خبرنگار سرویس مجله مهر آغاز کرده است. پیش از این به صورت پراکنده با برخی جراید همکاری داشته است.

 • اینفومهر جایزه جشنواره های هنری امروز ۱۰:۰۳

  اینفومهر؛

  جایزه جشنواره‌های معروف چه شکلی است؟

  جشنواره‌های هنری و سینمایی آن‌قدر در جهان مهم هستند که همیشه عده زیادی منتظرند تا ببینند جوایز آن‌ها نصیب چه کسی می‌شود. در این گزارش به تعدادی از این جشنواره ها و جوایزشان اشاره می‌کنیم.

 • بنان ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۴:۳۲

  در سالگرد درگذشت استاد غلامحسین بنان؛

  استاد آوازی که قصد خوانندگی نداشت!

  امروز هشتم اسفندماه، سالگرد درگذشت یکی از بزرگ‌ترین استادان آواز ایران و صدای گرم سرود «ای ایران» است. در سالگرد فوت «غلامحسین بنان» یادی از این استاد بزرگ ایرانی می‌کنیم.

 • caab43b8-dd8b-11e6-86ac-f253db7791c6-760x400.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۲:۰۷

  بیماری های دست ساز بشر را بشناسید

  بیماری‌های عجیب و ناشناخته با اسم‌های جدید هر روز در جهان در حال به وجود آمدن هستند؛ اما چند درصد این بیماری‌ها طبیعی و چه تعدادی از آن‌ها ساخته دست انسان هستند؟

 • قارچ های طيبه ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۳۸

  معرفی شغل؛

  چگونه با پرورش قارچ پولدار شویم؟

  مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند.

 • 45450_256.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۰۸

  آبی و قرمز از کجا آمده است؟

  طرفدار تیم آبی هستی یا قرمز؟ سوالی که شاید بارها از شما پرسیده باشند اما شاید کمتر به اینکه فکر کرده باشید که ریشه این آبی و قرمز به کجا برمی‌گردد.

 • لانه جاسوسی ۱۳۹۵-۱۱-۲۶ ۱۴:۵۴

  ماجرای تسخیر لانه جاسوسی در بهمن ۵۷

  سال ۱۳۵۷ چند روزی پس از انقلاب، برای اولین بار سفارت آمریکا در ایران برای چند ساعتی سقوط کرد. اتفاقی که برخلاف تسخیر لانه جاسوسی در سال بعد آن خیلی رسانه ای نشد.

 • index.jpg ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۰:۳۸

  خیریه تلگرامی برای کودکان کار

  «دست‌های مهربان» خیریه‌ای مردمی است که با هدف کمک به کودکان کار دو سال از شروع فعالیتش می‌گذرد. خانم اربابی فرد درباره این خیریه به مجله مهر می‌گوید.

 • تنظيف ساعت بزرگ صحن انقلاب اسلامي در آستانه ميلاد حضرت رضا (ع) (11).jpg ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۹:۴۲

  چه کسی ساعت حرم رضا (ع) را کوک می‌کند؟

  آقای عنبرانی کارشناس حرم حضرت رضا (ع) است که تقریبا سه دهه از عمر خود را وقف تعمیر و راه انداختن ساعت های حرم کرده است. گفت و گوی کوتاه ما با این پیرمرد مهربان را در مجله مهر بخوانید.

 • کاخ نیاوران محل زندگی خانواده پهلوی ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۳:۵۴

  با ما از کاخ نیاوران بازدید کنید

  محمدرضا پهلوی در چه جایی زندگی می‌کرد؟

  دهه فجر بهانه خوبی است که از نو تاریخ انقلاب را مرور کنیم. سراغ کاخ نیاوران آخرین عمارت گاه شاه می‌رویم و از صفر تا صد زندگی او را از نو بازگو می کنیم.

 • کنسرت موسیقی احسان خواجه امیری ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۴:۰۰

  خواجه امیری هم به مخالفان ترامپ پیوست!

  احسان خواجه امیری به تازگی تصویری را منتشر کرده که با برخی از معترضان در فرودگاه لس آنجلس همراهی می کند.

 • امام خمینی ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۳:۵۹

  چرا امام خمینی (ره) جذاب بود؟

  خودش را از آفریقا رسانده بود به نوفل لوشاتو و اصرار داشت همان روز امام را ملاقات کند. می گفت طلاهایم را فروخته ام تا خودم را به اینجا برسانم.

 • گفتگو با سجاد شاکری ۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۰:۱۶

  گپ و گفت با خواننده جوان انقلابی؛

  هم قاری قرآن هستم؛ هم خواننده!

  سجاد چوگان باز طلبه جوان شیرازی است که علاوه بر حفظ و قرائت قرآن در خوانندگی هم از خود استعداد نشان داده و مدتی است به عنوان خواننده انقلابی وارد میدان شده است.

 • شهره پیرایی ۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۲:۵۱

  گپ و گفت با شهره پیرانی؛

  همسر شهید بودم ولی بازجویی شدم!

  در یکی از روزهای زمستان مهمان خانه همسر شهید رضایی‌نژاد شدیم تا خانم پیرانی از حال‌وروز خود و آرمیتا پس از رفتن مرد خانه بگوید.

 • خرید و فروش های عجیب اینترنتی ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۱:۵۷

  عجیب‌ترین خرید و فروش های اینترنتی

  خرید و فروش مجازی آن قدر این روزها عادی شده است که گاهی کالاها و خدماتی به صورت آنلاین عرضه می‌شود که باور آن برای ما دشوار است. با برخی از این کالاها و خدمات در این گزارش آشنا می شویم.

 • روحانی ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۰۸:۵۹

  چهره‌های سیاسی چه ماشینی سوار می‌شوند؟

  چهره‌های سیاسی با چه اتومبیلی جابه‌جا می شوند؟ شاید برای شما هم پاسخ این سوال برای شما هم جالب باشد.

 • افتتاح دومین نمایشگاه طلا و جواهر و سنگ‌های قیمتی در جزیره کیش ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۰۹:۴۲

  معرفی شغل؛

  چگونه گوهرتراش شویم؟

  مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند.

 • 1736187.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۰۸:۲۴

  چرا اپلیکیشن‌های موبایل فضولی می‌کنند؟!

  هر اپلیکیشنی موقع نصب شدن در موبایل، دسترسی‌هایی را از فرد درخواست می‌کند؛ اما آیا همه این دسترسی‌ها به اطلاعات شخصی ما ضروری هستند؟

 • یاران انقلاب ۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۴:۲۱

  همه یارانی که انقلاب از دست داد

  یاران انقلابی کشور بار سفر می‌بندند تا روزبه‌روز شاهد مرگ یا شهادت نسل اول انقلاب باشیم. به بهانه رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مروری می‌کنیم بر علمای انقلابی که در این سال‌ها از دستشان دادیم

 • تو بباف زندگی را ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۱۱

  با پارچه بافی ۳۰۰ نفر را صاحب شغل کردم

  مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند.

 • منم یک کارتن خواب ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۲:۳۸

  کارتن‌خواب‌هایی که ژن ضعیف نبودند!

  کارتن‌خوابی مشکلی است که اکثر کشورهای جهان با آن روبه‌رو هستند و حتی بسیاری از آدم‌هایی که معروف و چهره شده‌اند، روزی بی‌خانمان بوده‌اند. با تعدادی از این آدم‌ها در این گزارش آشنا می‌شویم.

 • شبکه های ماهواره ای ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۰۴

  چرا شبکه‌های ماهواره‌ای تعطیل می‌شوند؟

  تعطیلی شبکه‌های ماهواره‌ای مثل «فارسی وان» و «یورونیوز» یکی پس از دیگری بهانه خوبی است که از نو به بررسی این شبکه‌ها و دلایل تعطیلی آن‌ها بپردازیم.

 • نهال مهر ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۲:۲۶

  کارتن‌خواب‌هایی که گُل‌فروش شدند

  «نهال مهر» طرحی است برای کمک کردن به آدم‌های بی‌بضاعت، فقیر و بی خانمانی که ما آن‌ها را به عنوان کارتن‌خواب و حتی جدیدا به عنوان گورخواب می‌شناسیم.

 • زندگی حجت الاسلام والمسلمین سید هادی علوی ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۰۹:۰۸

  معرفی شغل

  با درآمد پرورش شترمرغ تبلیغ می‌کنم

  مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند.

 • 2015679494286a.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۱۸

  به همت بچه‌های همت؛

  یک کریسمس متفاوت را تجربه کنید!

  «خیریه همت» امسال در آستانه سال نوی میلادی قصد دارد به خانواده های نیازمند ارمنی کمک کند و به سهم خودش به آنها عیدی بدهد.

 • بانوی غارنورد ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۲:۲۹

  گفت‌وگو با یک بانوی غارنورد؛

  خطبه عقد ما در کوه خوانده شد!

  «سارا عدالتیان» بانوی غارنورد ایرانی در مشهد است که خاطرات جالبی از غار و غارنوردی دارد. مصاحبه ما با این بانوی ورزشکار را در مجله مهر بخوانید.

 • بافت ۱۳۹۵-۱۰-۰۱ ۱۰:۰۰

  طرح «جهاد مهربانی»؛

  برای «کودکان کار» شال‌وکلاه می‌بافیم

  سرمای هوا باعث شده تا عده‌ای از بانوان یکی از محله‌های تهران یک گروه جهادی راه بیندازند، برای این کودکان لباس گرم ببافند و بالاخره خودشان راه بیفتند و این لباس‌ها را به دست بچه‌ها برسانند.

 • ایستگاه هندوانه ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۰:۲۸

  چهارفصل فقط هنداونه می‌فروشد؛

  اینجا ایستگاه هندوانه است!

  «ایستگاه هندوانه» نامی است که ما روی یک مغازه میوه‌فروشی گذاشته‌ایم که در همه ایام سال هندوانه دارد. اگر هنوز هندوانه شب یلدای خود را تهیه نکرده اید، بد نیست به این مغازه سری بزنید.

 • حجت الاسلام یاری ۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۴۱

  گفت‌وگو با حجت‌الاسلام یاری؛

  سخنران مراسم ختم بازیگران هستم!

  «حجت‌الاسلام یاری» یک روحانی از خانواده‌ای هنرمند است و این ارتباط نزدیکش با هنر و هنرمندان باعث شده تا سخنران خیلی از برنامه های هنری باشد. مصاحبه او با ما را در مجله مهر بخوانید.

 • رادیومون ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۲:۲۳

  گپ و گفت با سازندگان «رادیومون»

  طلبه بودم ولی خواننده شدم!

  «رادیومون» رادیویی اینترنتی است که پنج سال قبل دو جوان از تهران و مشهد با کمترین امکانات آن را راه انداختند؛ اما الان یک تیم حرفه‌ای ۱۲۶ نفری هستند. داستان رادیومون را در مجله مهر بخوانید.

 • اینترنت موبایل ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۱:۲۸

  از تاکسی تا کافی‌نت؛

  موبایل چه کسانی را بیکار کرد؟

  پیشرفت علم در هر برهه‌ای برای عده‌ای شغل ایجاد کرده و عده‌ای را بیکار می کند. در این گزارش به تعدادی از مشاغل در ایران اشاره می‌کنیم که با رونق تلفن همراه و اینترنت به حاشیه رفته‌اند.