زهرا شاهرضایی خبرنگار گروه مجله مهر تعداد خبر 481

کارشناس علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است. کار خود را در خبرگزاری مهر از آذر سال 93 با عنوان خبرنگار سرویس مجله مهر آغاز کرده است. پیش از این به صورت پراکنده با برخی جراید همکاری داشته است.

 • 1736187.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۰۸:۲۴

  چرا اپلیکیشن‌های موبایل فضولی می‌کنند؟!

  هر اپلیکیشنی موقع نصب شدن در موبایل، دسترسی‌هایی را از فرد درخواست می‌کند؛ اما آیا همه این دسترسی‌ها به اطلاعات شخصی ما ضروری هستند؟

 • یاران انقلاب ۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۴:۲۱

  همه یارانی که انقلاب از دست داد

  یاران انقلابی کشور بار سفر می‌بندند تا روزبه‌روز شاهد مرگ یا شهادت نسل اول انقلاب باشیم. به بهانه رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مروری می‌کنیم بر علمای انقلابی که در این سال‌ها از دستشان دادیم

 • تو بباف زندگی را ۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۱۱

  با پارچه بافی ۳۰۰ نفر را صاحب شغل کردم

  مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند.

 • منم یک کارتن خواب ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۲:۳۸

  کارتن‌خواب‌هایی که ژن ضعیف نبودند!

  کارتن‌خوابی مشکلی است که اکثر کشورهای جهان با آن روبه‌رو هستند و حتی بسیاری از آدم‌هایی که معروف و چهره شده‌اند، روزی بی‌خانمان بوده‌اند. با تعدادی از این آدم‌ها در این گزارش آشنا می‌شویم.

 • شبکه های ماهواره ای ۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۰:۰۴

  چرا شبکه‌های ماهواره‌ای تعطیل می‌شوند؟

  تعطیلی شبکه‌های ماهواره‌ای مثل «فارسی وان» و «یورونیوز» یکی پس از دیگری بهانه خوبی است که از نو به بررسی این شبکه‌ها و دلایل تعطیلی آن‌ها بپردازیم.

 • نهال مهر ۱۳۹۵-۱۰-۱۲ ۱۲:۲۶

  کارتن‌خواب‌هایی که گُل‌فروش شدند

  «نهال مهر» طرحی است برای کمک کردن به آدم‌های بی‌بضاعت، فقیر و بی خانمانی که ما آن‌ها را به عنوان کارتن‌خواب و حتی جدیدا به عنوان گورخواب می‌شناسیم.

 • زندگی حجت الاسلام والمسلمین سید هادی علوی ۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۰۹:۰۸

  معرفی شغل

  با درآمد پرورش شترمرغ تبلیغ می‌کنم

  مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند.

 • 2015679494286a.jpg ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۴:۱۸

  به همت بچه‌های همت؛

  یک کریسمس متفاوت را تجربه کنید!

  «خیریه همت» امسال در آستانه سال نوی میلادی قصد دارد به خانواده های نیازمند ارمنی کمک کند و به سهم خودش به آنها عیدی بدهد.

 • بانوی غارنورد ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۱۲:۲۹

  گفت‌وگو با یک بانوی غارنورد؛

  خطبه عقد ما در کوه خوانده شد!

  «سارا عدالتیان» بانوی غارنورد ایرانی در مشهد است که خاطرات جالبی از غار و غارنوردی دارد. مصاحبه ما با این بانوی ورزشکار را در مجله مهر بخوانید.

 • بافت ۱۳۹۵-۱۰-۰۱ ۱۰:۰۰

  طرح «جهاد مهربانی»؛

  برای «کودکان کار» شال‌وکلاه می‌بافیم

  سرمای هوا باعث شده تا عده‌ای از بانوان یکی از محله‌های تهران یک گروه جهادی راه بیندازند، برای این کودکان لباس گرم ببافند و بالاخره خودشان راه بیفتند و این لباس‌ها را به دست بچه‌ها برسانند.

 • ایستگاه هندوانه ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۰:۲۸

  چهارفصل فقط هنداونه می‌فروشد؛

  اینجا ایستگاه هندوانه است!

  «ایستگاه هندوانه» نامی است که ما روی یک مغازه میوه‌فروشی گذاشته‌ایم که در همه ایام سال هندوانه دارد. اگر هنوز هندوانه شب یلدای خود را تهیه نکرده اید، بد نیست به این مغازه سری بزنید.

 • حجت الاسلام یاری ۱۳۹۵-۰۹-۲۸ ۰۸:۴۱

  گفت‌وگو با حجت‌الاسلام یاری؛

  سخنران مراسم ختم بازیگران هستم!

  «حجت‌الاسلام یاری» یک روحانی از خانواده‌ای هنرمند است و این ارتباط نزدیکش با هنر و هنرمندان باعث شده تا سخنران خیلی از برنامه های هنری باشد. مصاحبه او با ما را در مجله مهر بخوانید.

 • رادیومون ۱۳۹۵-۰۹-۲۳ ۱۲:۲۳

  گپ و گفت با سازندگان «رادیومون»

  طلبه بودم ولی خواننده شدم!

  «رادیومون» رادیویی اینترنتی است که پنج سال قبل دو جوان از تهران و مشهد با کمترین امکانات آن را راه انداختند؛ اما الان یک تیم حرفه‌ای ۱۲۶ نفری هستند. داستان رادیومون را در مجله مهر بخوانید.

 • اینترنت موبایل ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۱۱:۲۸

  از تاکسی تا کافی‌نت؛

  موبایل چه کسانی را بیکار کرد؟

  پیشرفت علم در هر برهه‌ای برای عده‌ای شغل ایجاد کرده و عده‌ای را بیکار می کند. در این گزارش به تعدادی از مشاغل در ایران اشاره می‌کنیم که با رونق تلفن همراه و اینترنت به حاشیه رفته‌اند.

 • photo278903013311099032.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۳:۱۳

  روایت یک نخبه از فضای دانشگاهی کشور؛

  تنبل‌ترین دانشجو مدیر گروه شد!

  روز دانشجو بهانه خوبی است که از نو دانشجو و دانشگاه را ارزیابی کنیم و از خود بپرسیم چقدر این نهاد در کشور کارآمد است؟ «باربد» که از دانشجویان نخبه شریف بوده از دغدغه دانش و دانشگاه می‌گوید.

 • دانشجویی ۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۱۰:۱۴

  اینجا راسته دانشجویی است؛

  شغل‌هایی که به جیب دانشجو چشم دوخته‌اند

  خیابان انقلاب و دانشگاه در طول سال‌ها دست‌به‌دست هم داده‌اند تا انقلاب به پاتوقی برای دانشجویان تبدیل شود؛ اما آیا می‌دانید میدان انقلاب و دانشجویان چه کسانی را صاحب شغل کرده‌اند؟

 • سه شنبه بازار ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۰:۵۲

  بازار روز از کجا آمده است؟

  اینجا دستفروشی قانونی است!

  چندشنبه‌بازارها راه درآمدی بسیاری از کسانی است که آن‌ها را به عنوان دست‌فروش می‌شناسیم؛ اما این دستفروش‌ها چرا دستفروش‌ شده‌اند و کسب و کارشان چه شکلی است؟

 • پیاده روی اربعین ۱۳۹۵-۰۹-۰۷ ۰۸:۵۷

  در مسیر امام رضا پیاده‌روی می‌کنیم؛

  ۱۱۰ کیلومتر پیاده روی در هوای سرد خراسان

  پیاده‌روی حرم امام رضا شاید مثل اربعین معروف نباشد؛ اما همان صفا و حال‌وهوا را دارد. این گزارش مختصری شما را با مقدمات این سفر آشنا می‌کند.

 • شغل ۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۵:۱۳

  از «کارراه بنداز» تا «گریه کن»؛

  با عجیب ترین مشاغل کاذب ایران آشنا شوید

  گاهی بیکاری در یک جامعه به حدی می‌شود که آمار شغل‌هایی که سودی برای اقتصاد کشور ندارند؛ اما برای صاحب آن درآمدزایی می‌کنند بالا می‌رود. در این گزارش با عجیب‌ترین شغل‌های کاذب آشنا می‌شوید.

 • C1386051250.jpg ۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۵:۵۳

  چه کسی بیمار «فضای مجازی» است؟

  «بیماری های مجازی» معضل غیر قابل انکاری است که انسان امروز به آن دچار شده است. بیماری که این روزها در فضای مجازی با شکل و شمایل متفاوت خودش را در رفتار کاربران بروز می دهد.

 • نامه بچه‌ها به ترامپ ۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۴:۱۰

  لطفا مهربان باش؛

  نامه کودکان آمریکایی به دونالد ترامپ

  به دنبال ریاست‌جمهوری ترامپ، پویشی اینترنتی در این کشور به راه افتاده که در آن کودکان به رئیس‌جمهور خود نامه می‌نویسند و با زبان کودکانه خود برای یک رئیس‌جمهور خوب بودن به او راهکار می‌دهند.

 • azare-hey.gif ۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۱۳:۲۸

  طلبه‌ای که حامی‌ سگ‌های ولگرد شد

  «کمیل نطافتی» طلبه آملی است که سفیر نجات حیوانات ولگرد شده و آن‌ها را تیمار می‌کند. همین بهانه‌ای می‌شود تا از او درباره حقوق حیوانات بپرسیم تا یاد بگیریم با حیوانات چگونه رفتار کنیم.

 • عکس یک سیلور من ۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۰:۱۴

  با حرفه عجیب «سیلورمن»‌ها آشنا شوید؛

  مردم روی ما آب‌جوش می‌ریزند

  احتمالا شما هم در حاشیه نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها، مجسمه‌های نقره‌ای زنده را زیاد دیده‌اید؛ اما داستان این مردهای نقره‌ای چیست؟ چه کسی برای اولین بار «سیلورمن» را به ایران آورد؟

 • اشتغال ۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۰:۲۴

  رشته‌های عجیب؛ شغل‌های پردرآمد

  برخی از رشته‌های دانشگاهی برخلاف نام‌هایی عجیب‌وغریبی که دارند؛ اما در بازار کار می توانند برای افراد درآمد زا باشند. در این گزارش به چند مورد از این مشاغل اشاره می‌کنیم.

 • تویوتا- داعش ۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۱۲:۵۲

  چه کسی برای داعش ماشین می‌خرد؟

  در طول همه این سال‌ها اگر نگاهی به مانورهای داعش بیندازید، می‌توانید حضور ثابت ماشین‌های تویوتا را ببینید. این تویوتاها چگونه به دست داعش می‌رسند؟

 • بوقلمون ۱۳۹۵-۰۸-۱۸ ۰۹:۱۶

  معرفی شغل؛

  درآمد قابل قبول با پرورش «بوقلمون»

  مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند.

 • 735144_876.jpg ۱۳۹۵-۰۸-۱۷ ۱۲:۰۴

  کودک فروشی زیاد شده یا زیاد به چشم می آید؟

  حراج فرزندان در خیابان‌های شهر!

  چند وقتی می‌شود که«فروش بچه» به یک کاسبی در کوچه و خیابان‌های کشور تبدیل شده و حسابی سر و صدا کرده است؛ اما چه می‌شود که برخی حاضر می‌شوند فرزند خود را معامله کنند؟

 • index.jpg ۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۴:۰۳

  ستاره‌های معروفی که صاحب رسانه هستند

  جنگ امروز دنیا، جنگ رسانه‌هاست و در این جنگ کسی پیروز است که مسلح به رسانه قوی‌تری باشد و برای همین بسیاری از چهره‌ها برای قدرتمند شدن و شنیده شدن حرف‌هایشان به دنبال رسانه رفته‌اند.

 • جم ۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۴:۱۹

  شکایت شرکت‌های ایرانی از GEM TV

  چرا جم برای کالاهای ایرانی تبلیغ می‌کند؟

  چند ماهی می‌شود که شبکه ماهواره‌ای «جم» به تبلیغ برای کالاهای ایرانی روی آورده است؛ اما آیا جم خودسرانه دست به این تبلیغ‌ها زده است یا برندهای ایرانی با این شبکه همکاری کرده‌اند؟

 • شادگان ۱۳۹۵-۰۸-۱۱ ۰۹:۳۹

  نبود کتاب در مدرسه روستاهای شادگان؛

  تدریس معلم فداکار با کتاب کپی شده!

  «مهناز احمدیان» معلم کلاس چهارم ابتدایی یکی از روستاهای شهر شادگان است. این خانم معلم برای اینکه دانش‌آموزانش کتاب درسی ندارند، هر روز از روی کتاب برای شاگردانش کپی می‌گیرد!