رویا سادات هاشمی خبرنگار گروه مجله مهر تعداد خبر 124

کارشناس علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است و سابقه همکاری با نشریات مختلفی مثل همشهری جوان را داشته است.او از بهار سال۹۵ همکاری خود را در خبرگزاری مهر به عنوان خبرنگار سرویس مجله مهر آغاز کرده است.

 • کتابفروشی اسلامیه ۱۳۹۶-۰۶-۲۷ ۰۸:۵۰

  خاطره‌ای برای چندین نسل؛

  کتابفروشی ۱۵۰ ساله تهران را بشناسید

  کتابفروشی اسلامیه، یک مغازه پیر و خسته در خیابان ۱۵ خرداد است. این مکان ۱۵۰ سال است که چراغش را برای مشتری های کتابخوان خودش روشن نگهداشته است.

 • اعتیاد ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۰۸:۲۹

  پادکست: اعتیاد مانع عشق به مدرسه

  کلاس اول ابتدایی تریاک کشیدم

  «بوی ماه مهر»پویش موسسه طلوع بی‌نشان‌هاست تا تحصیل بچه‌های آسیب‌دیده از اعتیاد را فراهم کند. اینجا پای درد دل سمیه ۱۹ساله نشستیم،دختری که از بدو تولد تا ۱۶سالگی به درد اعتیاد دچاره بوده است.

 • اینترنت موبایل ۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۹

  چه طور اعتیاد به گوشی را ترک کنیم؟

  اعتیاد به گوشی معضل انسان امروز است. پدیده‌ای که وابستگی بیش از حد آن می‌تواند فرصت انجام کارهای دیگر را در فعالیت‌های روزانه ما بگیرد.

 • قایق ماشین ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۰۹:۱۴

  ایرانی‌ها BMW و قایق را باهم ترکیب کردند!

  فرامرز ابراهیم این روزها توانسته است ماشین BMW را با قایق تلفیق کند. طرحی که از صفر تا صد آن را خودش به عهده داشته. او علاوه بر این یک زیردریایی غرق نشدنی ویژه امداد و نجات نیز ساخته است.

 • کوهنوردی ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۰۹:۲۲

  خدا اسپانسر من در کوهنوردی است!

  کوهنوردی برای بیشتر ما یک تفریح یا ورزش است؛ اما کوهنوردی برای نرگس چیزی فراتر از یک تفریح یا ورزش ساده است. او می گوید خدا و نشانه های قدرتش را در کوه پیدا کرده است.

 • بادیگارد ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۰۸:۲۵

  با کت و شلوار مشکی بادیگارد نمی‌شوید

  این روزها عکسی از چهره‌های سرشناس دست‌به‌دست می‌شود که برای حضور در انظار از افرادی استفاده می‌کنند که ما آن‌ها را به عنوان بادیگارد می‌شناسیم. چیستی و چگونگی کار این قشر در ایران چگونه است؟

 • پویش نقطه صفرمرزی ۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۱۲:۳۳

  معرفی پویش«نقطه صفر مرزی»؛

  هدیه‌ای برای بچه‌هایی که با مدادرنگی غریبه‌اند

  «نقطه صفرمرزی» پویشی است که با نزدیک شدن ماه مهر به همت موسسه طلوع بی نشان ها به راه افتاده است. اتفاقی که قرار است با کمک مردم به بچه های مناطق محروم کشور لوازم التحریر هدیه دهد.

 • زهرا گیتی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۰:۰۹

  گفت و گو با زهرا گیتی نژاد، خیر مدرسه ساز؛

  بانوی مدرسه‌های ایران کیست؟

  زهرا گیتی نژاد معلم با سابقه ای است که در کنار تدریس با کمک سازمان نوسازی مدارس و خیرین«مهرگیتی» تا به حال توانسته ۲۵۰مدرسه برای مناطق محروم بسازد.او چندی قبل منتخب جایزه جهانی گوهرشاد شد.

 • گفتگو با محمد سرور رجایی ناشر مجله باغ ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۰:۴۵

  ۵۰ کشور مخاطب نشریه کودکان افغانستان؛

  باغی برای کودکان افغانستانی

  «باغ» نام نشریه ای است که مهاجران افغانستانی در ایران آن را برای همه کودکان کشورشان در سراسر دنیا تولید می‌کنند تا هویت و فرهنگ سرزمین‌شان را به آنها یادآوری کنند.

 • تقویم مهر ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۶:۳۳

  تقویم مهر؛

  روزی که بوی پیراهن یوسف پیچید

  تقویم پر است از اسم آدم‌ها و اتفاق‌هایی که هر کدام برای خود نقطه عطفی دارند و قصه‌ زندگیشان یک روز تقویم را به نام خود کرده است. ۲۶مرداد ماه روز بازگشت آزادگان ایرانی به وطن است.

 • رضا بهمنی کمدین خندوانه ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۹:۴۸

  گفت و گوی متفاوت با رضا بهمنی؛

  پدیده خندوانه از مسافرکشی تا استندآپ‌کمدی!

  «خنداننده شو»مسابقه‌ای در خندوانه بود که مخاطبان زیادی را پای تلویزیون نشاند. رضا بهمنی یکی از کمدین‌هایی این رقابت بود. او در این گفت‌وگو برایمان از حضورش در خندوانه و تغییرات زندگی‌اش گفت.

 • کتاب ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۰۸:۳۲

  سبک زندگی؛

  با این فرمول از کتاب خواندن لذت ببرید!

  خاطره ما از کتابخوانی به مطالعه کتابهای خسته کننده مدرسه برمی گردد.برای همین بیشتر ما میلی به خواندن کتاب نداریم؛ چیزی که اگر راه و رسم آن را بلد باشیم برایمان یکی از لذتبخش ترین کارهاست.

 • موبایل ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۱:۴۱

  سبک زندگی؛

  چه کنیم تا مشترک مورد نظر خاموش نباشد؟

  مصرف بالای باتری‌های موبایل و از طرفی در دسترس نبودن محلی برای شارژ آن‌ها در موقعیت‌های مختلف می‌تواند دردسرساز باشد؛ اما چه طور می‌شود عمر روزانه باتری‌ها را طولانی‌تر کرد؟

 • تقویم مهر ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۱:۳۳

  تقویم مهر؛

  ماجرای ناتمامِ ۱۷ مرداد را بخوانید

  تقویم پر است از اسم آدم‌ها و اتفاق‌هایی که هر کدام برای خود نقطه عطفی دارند و قصه‌ زندگیشان یک روز تقویم را به نام خود کرده است.۱۷ مرداد سالگرد شهادت محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری ایرنا است.

 • پشت میز نشینی ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۲۲

  سبک زندگی؛

  چطور کارمندهای خوشبختی باشیم؟

  در عالم کارمندی ترفندهایی وجود دارد که هرکدامشان می توانند عادت های روزانه ای باشند تا در ساعات کاری هم کیفیت کار و هم سلامتی افراد را حین انجام وظیفه تامین کنند.

 • شب ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۵:۴۹

  سبک زندگی؛

  ترفند آماده‌باش در برابر شیاطین شب

  پیاده روی در شب آن هم در کوچه و خیابان های خلوت یک شهر غریب می تواند زمینه ساز بروز خطرات و اتفاقات باشد. اتفاقاتی که با رعایت احتیاط می شود از رخ دادن آنها جلوگیری کرد.

 • گیم نت ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۰:۳۲

  رادیو مهر؛

  اینجا بازی برای فرزندان شهدا مجانی است!

  سینا حجازی یک جوان ۲۲ساله است که برای ادای دین به شهیدان، خدمات گیم نت خودش را رایگان در اختیار فرزندان شهدا قرار می دهد.

 • تریلی تئاتر کانون ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۱۰

  این تریلی سالن تئاتر کودکان روستایی است

  تریلی سیار تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال ۵۳ در آلمان تجهیز شد وبه ایران آمد. این ماشین روستابه‌روستا در کشور می گردد و خود را موظف می داند بین کودکان روستایی شادی تقسیم کند.

 • نه گفتن ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۰۹:۵۲

  فرار از بله گفتن های بی جا؛

  چگونه بعد از نه گفتن عذاب وجدان نگیریم؟

  نه گفتن به درخواست یا چیزی که خودتان بهتر از بقیه می دانید امکان پذیرفتن آن را ندارید یکی از دشواری های روابط اجتماعی است. یک واژه دو حرفی که گاهی گفتن یا نگفتنش برای افراد دردسرساز می شود.

 • کیف ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۴:۳۰

  ترفندهای ضد سرقت کیف و کوله پشتی؛

  چطور کیف قاپ ها را ناامید کنیم؟

  کیف و موبایل وسایل ثابتی هستند که آدم ها با خودشان جا به جا می کنند. این وسایل همیشه در معرض گم شدن و به سرقت رفتن اند؛ اما همیشه راهکارهایی وجود دارد که می تواند از احتمال این خطرات کم کند.

 • کیبورد موبایل ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۸:۵۴

  با سرعت پنج کلمه در ثانیه تایپ کنید!

  با جایگزین شدن گوشی های هوشمند به جای کامپیوتر و لپ تاپ ها در فرستادن پیام، تایپ سریع شاید یکی از دغدغه مندی های افرادی باشد که به تازگی عادت به نوشتن با این گوشی ها را ندارند.

 • ژانر وحشت ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۰:۲۷

  فیلم ترسناکی که شما را نکشد قوی‌ترتان می‌کند

  تماشای فیلم‌های ژانر وحشت ریزه‌کاری‌هایی دارد که اگر آن را بدانید هم می‌توانید از دیدنش لذت ببرید و هم درعین‌حال یک دل سیر هیجان تجربه کنید.

 • ارتودنسی دندانپزشکی دندان ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۱:۲۲

  سبک زندگی ارتودنسی؛

  در خدمت و خیانت ارتودنسی!

  ارتودنسی به طور میانگین دو سال زمان می‌برد. اتفاقی که می‌شود گفت به واسطه آن شیوه تغذیه آدم‌ها را تغییر می‌دهد و افراد در این دوران با سبک جدیدی از خوردن و حتی تکلم رو به رو می‌شوند.

 • کتابخانه سیار ۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۱:۴۵

  مینی بوسی که کتابخانه ۱۹ روستا شد

  آقای صفاری مهربان حالا ۹ سال است که کتابدار یکی از کتابخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان است و کارش رساندن خوراک فرهنگی به بچه روستایی‌های شهرستان طبس است.

 • دانشجو.دانشگاه ۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۲:۰۷

  دانشگاه شبیه هیچ کدام از آرزوها نیست

  آدم‌های زیادی امروز و فردا کنکور دارند . آن‌هایی که قرار است با یک مداد نرم مشکی از بین همه تست‌های سخت و آسان آرزوهای چندین و چندساله‌شان را بیرون بکشند و به آرمان‌شهری به نام دانشگاه برسند

 • نذر شادی ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۱:۱۹

  اینجا برای همدیگر شادی نذر می‌کنند

  نذر شادی گروهی است که علی رغم جوان بودنش تمام تلاشش را بر این مبنا گذاشته که به واسطه نذری دادن و نذری گرفتن، این خود مردم و اهالی دور و بر باشند که برای بهتر شدن حالشان دست به کار می‌شوند.

 • کارگاه سه کاج ۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۳:۰۰

  با دو میلیون سرمایه سراغ کار با چوب رفتیم

  هادی نطاق جوان ۲۸ ساله ای است که به واسطه علاقه‌اش به کار چوب این روزها به همراه همکارانش در شیراز کارگاهی را به راه انداخته اند که در آن می شود انواع و اقسام آثار هنری را پیدا کرد.

 • هزار داستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۰۹:۵۴

  گفت و گو با دکتر مهدوی، بنیانگذار پیوند قلب کودکان در ایران؛

  رکورد عجیب پیوند قلب کودکان در ۱۰ روز

  «هزار داستان» ویژه برنامه افطار شبکه نسیم است. برنامه ای که بعد از پخش قسمت پانزدهم آن در ۱۹ خرداد توانست آمار پیوند قلب کودکان را در ۱۰ روز اخیر به اندازه آمار یک و سال نیم گذشته برساند.

 • مزایده چهره های سرشناس ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۰:۴۳

  خرت‌وپرت‌های نجومی چهره‌های مشهور؛

  احمقانه‌ترین وسایلی که به مزایده گذاشته شد!

  چهره های سرشناس به واسطه شهرت مورد توجه همگانی اند. توجهی که باعث می شود تا افراد معمولی از آنها موجودات استثنائی بسازند و حاضر باشند برای خرید دوریختنی های این افراد پولهای هنگفت بپردازند.

 • زنان سیاستمدار ۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۱۴:۱۰

  اولین زنان سیاستمدار دنیا را بشناسید

  در تاریخ سیاسی جهان در کنار رجال سیاسی می‌شود خانم‌هایی را یافت که هر کدام در برهه ای از زمان بخشی از قدرت را به دست گرفتند. با اولین زن های این حوزه آشنا شوید.