پارسی | العربیه | اردو | English | Türkçe | Deutsch
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳
فضاگویا
بنر ایران رهجو
گردشگری رز آبی
هتلیار
پربیننده های خبرگزاری
 
 
 
 
کد خبر: 1751943
بازدید:
نظرات :
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۹/۶ - ۱۵:۵۷
استانها > غرب > همدان
کارخانه‌ای به مهر خبر داد:
نقشه جامع کشاورزی کشور با محوریت همدان تدوین می شود
همدان - خبرگزاری مهر: نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: نقشه جامع کشاورزی کشور با محوریت همدان تدوین می شود.

ابراهیم کارخانه ای در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کشاورزی یکی از ارکان اصلی توسعه کشور است و توسعه پایدار کشاورزی، توسعه کشور را شتاب می بخشد، گفت: یکی از مشکلات اساسی بخش کشاورزی عدم وجود برنامه ای مشخص و تدوین شده به صورت بلندمدت در راستای توسعه کشاورزی است.

وی با بیان اینکه سعی شده تا با تهیه این نقشه جامع گامی در راستای خدمت به بخش کشاورزی کشور و استان همدان برداشته شود، گفت: این نقشه بزرگ باهمکاری دولت و مجلس اجرایی خواهد شد تا توسعه بخش کشاورزی در کشور محقق شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در این نقشه جامع، برنامه‌ریزی عملیاتی به منظور کنترل، عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی و رعایت صرفه و صلاح کشور عملیاتی می شود.

وی ادامه داد: با راهکارهای ارائه شده در این زمینه، مسائل مختلف فرآیندهای مؤثر کشاورزی از جمله پراکندگی منابع آلی، پراکنش تنوع جنس و کیفیت خاک، پراکنش تراکم بهره‌برداری، پراکنش آفت‌های بیماری در زمین‌های کشاورزی و حتی بخش‌های دامداری، مرغداری مورد بررسی قرار گرفته است.

کارخانه ای افزود: این برنامه تحت عنوان "نقشه جامع کشاورزی" به وزیر جهاد کشاورزی ارائه شده و در این نقشه بر محور بودن همدان به عنوان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور تأکید شده است.

وی گفت: با موافقت وزیر جهاد کشاورزی و دستور وی این طرح جامع از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان و با پایلوت قرار دادن همدان اجرایی خواهد شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق این طرح جامع با استفاده از سیستم GPS و تهیه نقشه زمین‌شناسی و پردازش در یک سامانه الکترونیکی، امکان در اختیار داشتن تمام اطلاعات کشاورزان و برنامه‌ریزی برای توسعه کشاورزی فراهم می‌شود.

کارخانه‌ای اضافه کرد: این نقشه جامع یک حرکت اساسی برای توسعه بخش کشاورزی همدان است و با توجه به ظرفیت‌های بخش کشاورزی در همدان باید از این فرصت استفاده شود تا با حل مشکلات کشاورزی، پیشرفت بخش کشاورزی همدان ممکن شود.

کلید واژه های مطلب:
نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :پست الکترونیک :
نظر شما :    
خبرگزاری مهر نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی‌کند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین خودداری نمائید.
نظرات ارسالی شما پس از مطالعه دقیق، به قسمتهای مختلف تحریریه ارجاع داده خواهد شد.
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= 9 + 5
1751943
خبر فوری :