بازی برای رشد کودک حیاتی است

کارشناس دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بازی برای رشد کودک حیاتی و برای والدین موقعیت مناسبی است تا به دنیای کودکان وارد شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، معصومه افسری افزود: بازی از نظر رشد مهارتهای جسمانی، ذهنی، شناختی، هیجانی و اجتماعی کودکان بسیار مؤثر است و موجب برقراری ارتباط مثبت با کودک می شود.

به گفته وی، یادگیری حل مساله، یادگیری کنترل رفتار و هیجانات، ‌یادگیری مهارت های اجتماعی و کنار آمدن با دیگران و یادگیری نقش های اجتماعی مختلف از دیگر جنبه های بازی با کودکان محسوب می شود.

افسری تصریح کرد: وقت گذراندن با فرزندان به این معنی نیست که والدین کار خاصی انجام دهند فقط کافی است نشان دهند که به آنها علاقه مندند و به رفتارهایشان توجه دارند.

وی ادامه داد:‌ وقت گذراندن با فرزندان باعث دوست شدن و بهبود بخشیدن رابطه، درک کردن و شناخت دقیق تر آنها می شود و به رشد و ارتقا کودک کمک زیادی می کند.

کارشناس دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت تاکید کرد: در زمان وقت گذراندن با فرزند باید تمام توجه والدین به نیازها،‌ خواسته ها و احساسات کودک باشد و روزانه، زمانی اختصاصی هر چند کوتاه را باید واقعا با کودک باشند بطوری که کودک احساس کند والدین در دسترس او هستند.

کد خبر 1262928

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =