۲۸ فروردین ۱۳۹۱، ۱۰:۲۳

جلوگیری از سوءاستفاده مالی/

دستگاه‌های خودپرداز ژاپنی مجهز به سیستم انگشت نگاری

دستگاه‌های خودپرداز ژاپنی مجهز به سیستم انگشت نگاری

یک بانک ژاپنی اعلام کرده است برای جلوگیری از سوءاستفاده های مالی، کلاهبرداری و امنیت بیشتر بانکی، دستگاه‌های خودپردازی را نصب می‌کند که کف دست مشتریان بانک را اسکن کرده تا مشتریان نیازی به کارت نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، بانک اوگاکی کیوریتسو(Ogaki Kyoritsu) در مرحله اول اطلاعات زیست سنجشی (biometric) افراد را در یک شعبه خود ثبت می کنند و پس از آن آنها می توانند به یکی از دستگاه های خودپرداز جدید مراجعه کرده و وجه نقد مورد نظر خود را با اسکن کردن کف دست خود، تایپ تاریخ تولد و یک عدد چهار رقمی برداشت کنند.

براساس گزارش دیسکاوری، درحالی که فناوری اسکن بدن پیش از این نیز وجود داشته است هنوز هم کاربران نیاز به استفاده از کارت دارند، درحالی که اسکن همواره یک اقدام امنیتی فوق العاده بوده است.

بدنبال زلزله بزرگ و سونامی یک سال پیش ژاپن، مسئله استفاده از فناوری اسکن بیشتر مورد توجه قرار گرفت، اما این فناوری به جای آنکه صرفا یک اقدام امنیتی باشد می توانست مورد استفاده مشتریانی قرار گیرد که به صورت اضطراری نیاز به پول دارند اما کارت بانک خود را همراه ندارند.

این درحالی است که خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که بانک ziraat در ترکیه نخستین بانکی بوده که از دستگاه های خودپرداز با قابلیت اسکن کف دست استفاده کرده است. در ژاپن نیز بانک اوگاکی کیوریتسو در نظر دارند اواخر تابستان امسال این خودپردازها را در 10 شعبه خود، دوشعبه سیار و یک شعبه اتوبانک نصب کند.

کد خبر 1578070

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha