۴ شهریور ۱۳۹۱، ۱۵:۲۶

سرهنگ باهک:

بسیج سنگر مهم خدمتگزاری است

کرج - خبرگزاری مهر: فرمانده سپاه کرج گفت: بسیج سنگر مهم خدمتگزاری است و این سنگر باید در حوزه فرهنگ با سه رویکرد تربیتی- معرفتی، اعتقادی و دینی و بصیرت افزایی حرکت کرده و گام بردارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ باهک پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاح پایگاه بسیج این اداره کل ضمن تبریک هفته دولت و شهادت دو بزرگ مرد تاریخ شهید رجایی و باهنر که نقش تاثیر گذاری در پایه گذاری نظام جمهوری اسلامی داشتند؛ بسیج را سنگری دانست و قبول مسئولیت در این سنگر را ارزشمند قلمداد کرد.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و امام راحل سه موضوع را محور اصلی سخنان خود قرار داد و اظهار داشت:بنا به فرمایشات رهبر و امام،سپاه و بسیج بر اساس ضرورت ها ایجاد شده اند و ماهیت و دستاورد کلان آن نیز حفظ نظام و جمهوری اسلامی است.

باهک عنوان کرد: مباحث تربیتی، معرفتی و شناختی، اعتقادی و دینی و بصیرت افزایی از جمله موضوعاتی است که باید در شاهراه حرکت بسیجیان و در سنگرهای بسیج همواره مد نظر قرار گیرد.

اداره کل ارشاد خط مقدم بسیج است

فرمانده سپاه کرج ادامه داد: در حوزه مباحث تربیتی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی البرز در خط مقدم بسیج قرار دارد و  تعالیم تربیتی باید در آموزه های تربیتی تمامی نسل ها از سوی اداره فرهنگ و ارشاد در صدر امور قرار گیرد.

وی افزود: بسیج یک فرصت است که باید از بسترهای آن برای تعالیم تربیتی و تربیت نسل کنونی  نیز بهره جست.

ضرورت تحکیم باورهای دینی همراه با بصیرت افزایی

باهک در محور دوم سخنان خود بر تحکیم اعتقادات و باورهای دینی تاکید کرد و گفت: با تحکیم بنیان های دینی و اعتقادی است که می توان در جنگ حق علیه باطل به پیروزی رسید.

وی ادامه داد: در تحریم ها، تهدید ها و جنگ نرم کنونی نیز بر اساس همین اصول اعتقادی باید گام برداشت و ثابت قدم بود.

فرمانده سپاه کرج در بخش دیگری ضرورت بصیرت افزایی را یادآور شد و گفت: باید با تمام قوا زیر بیرق ولایت حرکت کنیم و گوش به فرمان رهبر باشیم و اطمینان داشته باشیم که دراین مسیر پیروزی از آن ما خواهد بود.

 
فرمانده سپاه کرج در بخش دیگری از این مراسم م از عملکرد  شایسته  بسیج اداره کل اظهار رضایت کرد و اظهار داشت:از زمان استقرار بسیج اداره فرهنگ وارشاد اسلامی اقدامات انجام شده و درحال انجام از سوی مدیران کل و معاونان رضایتمند بوده است.
وی درخصوص انتظارات خود از این پایگاه نیز افزود: با توجه به ارتقای تشکیلاتی بعد از تبدیل به استان شدن البرز انتظار داریم بر همین مبنا در مباحث تربیتی، معرفتی، بصیرت افزایی شاهد جذب جوانان پرشور انقلابی در پایگاه بسیج اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی به عنوان سنگر مقاومت و استقامت باشیم.
باهک در پایان عنوان کرد:حرکت در رکاب حزب الله و ولایت جهت تحکیم پایه های نظام جمهوری اسلامی از جمله  انتظارت پیش رو از پایگاه بسیج این اداره کل خواهد بود.
 
ارشاد رسالت ویژه ای در  تحقق آرمانهای امام راحل دارد
 
مجتبی ابراهیمی پیش از ظهر شنبه در مراسم افتتاح پایگاه بسیج این اداره کل ضمن اشاره به نقش بسیج در ادارات اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از دستگاه های اصلی از رسالت ویژه ای برخوردار است و کارکنان این اداره نیز باید در خط مقدم دفاع از آرمانهای امام راحل حرکت کنند.
 
وی افزود: با افتتاح این پایگاه بسیج و حضور بسیجیان مخلص در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از این پس بیشتر از قبل شاهد اجرای تکالیف خود در سنگر بسیج خواهیم بود.
 
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی در بخش دیگری از این نشست ضمن یادآور شدن تاریخ سی و چهار ساله انقلاب اسلامی و تحولات صورت گرفته در حوزه های گوناگون داخلی و عرصه بین المللی و ماهیت فرهنگی بودن این انقلاب تصریح کرد: با وجود تغییرات شگرف در عرصه بین الملل هنوز ماهیت انقلاب اسلامی منطبق با الگوهای فرهنگی است و همین مهم خود نقش تعیین کننده در بقای این انقلاب در مقایسه با سایر انقلاب های کنونی درجهان را دارد.
 
وی ادامه داد: با وجود آنکه نسل سوم و چهارم در دوران وقوع انقلاب حضور نداشته اند اما اکنون شاهدحضور حداکثری آنها در تمام صحنه ها پرشور تر و انقلابی تر از قبل هستیم.
 
ابراهیمی افزود: جوانان نسل امروز با وجود آنکه امام راحل را ندیده اند و حتی لذت حضور در جبهه های حق علیه باطل را تجربه نکرده اند اما شاهد آن هستیم که در هریک از مناسبت ها اعم از راهپیمایی و...حضور سازنده ای دارند.
کد خبر 1679871

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha