۵ دی ۱۳۹۱، ۱۳:۱۶

برنامه های اتحادیه اروپا برای گسترش خدمات باندپهن

برنامه های اتحادیه اروپا برای گسترش خدمات باندپهن

اتحادیه اروپا اولویتهای جدیدی را برای برنامه دیجیتال خود با تمرکز بر گسترش خدمات باند وسیع اتخاذ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اهداف برنامه دیجیتال اتحادیه اروپا که در سال 2010 تصویب شده شامل استفاده از حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهت توسعه و گسترش اقتصاد این اتحادیه و رسیدن به اهداف اجتماعی تا سال 2020 است.

اتحادیه اروپا 7 اولویت اصلی در این برنامه که در دو سال آینده بر روی آنها تمرکز خواهد شد مشخص کرده که مهم ترین آن اولویت ها، باند وسیع است.

براساس اعلام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون رئیس اتحادیه اروپا و مسئول مسائل مربوط به اقتصاد دیجیتال مهم ترین اولویت را در این بخش مربوط به افزایش سرمایه گذاری در باند وسیع و به حداکثر رساندن سهم بخش دیجیتال در اقتصاد اتحادیه اروپا اعلام کرده است.

تمرکز اصلی این اتحادیه در سال 2013 نهایی ساختن چارچوب های نظارتی برای دسترسی عمده به باند وسیع خواهد بود.

در همین حال اتحادیه اروپا 10 دستورالعمل را برای توسعه باند وسیع در سال آینده دنبال خواهد کرد که شامل دسترسی به شبکه های قوی تر و بدون تبعیض، روش های جدید قیمت گذاری برای دسترسی عمده به شبکه باند وسیع، بی طرفی شبکه ای (net neutrality)، خدمات عام و مکانیزم هایی برای کاهش هزینه های عمرانی در پیاده سازی باند وسیع است.

6 اولویت دیگر اتحادیه اروپا برای دو سال آینده شامل گسترش تحویل الکترونیکی در خدمات عمومی، توسعه مهارت ها برای داشتن نیروی کار واجد شرایط در بخش ICT ، استراتژی جدید امنیت سایبری، به روز رسانی چارچوب کپی‌رایت برای خدمات دیجیتال، گسترش خدمات تدارکات عمومی (public procurement) مبتنی بر فناوری ابری و استراتژی جدید در صنعت الکترونیک برای توسعه بخش های میکروالکترونیک و نانوالکترونیک است.

کد خبر 1775236

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha