ساخت "نوشدارو" نمونه کوچکی از رفتار جهادی بود/ براي مخاطب قصه گفتيم

جواد اردکانی کارگردان سریال "نوشدارو" شب گذشته چهارشنبه سوم مهر در برنامه "ثریا" تاكيد كرد ساختار قصه‌گو را در اين اثر حفظ كرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد اردکانی کارگردان سینما و تلویزیون در گفتگو با برنامه "ثریا" شبکه یک گفت: علی لدنی از بچه‌های جهاد و پیگیر این مساله بود که در این راستا کاری انجام دهد. این تصمیم با حضور علی دارابی در معاونت سیما مصادف شد که او هم از بچه‌های قدیمی جهاد است. این موضوع باعث شد زمینه کار فراهم شود.

وی افزود: وقتی این کار به من پیشنهاد شد با تحقیقاتی که انجام دادم حس کردم موضوع بحث بسیار گسترده‌ای است. موضوع جهاد، مساله مورد نیاز هر جامعه‌ای است که خواستار پیشرفت، استقلال و سربلندی است. اگر تا امروز فقط یک جنبه از آن را دیده‌ایم، کم کاری ما بوده است.

اردکانی تصریح کرد: یکی از زوایایی که باید به آن توجه بیشتری شود، این است که در رفتار جهادی جهادگران در دوره جنگ، جهش‌های علمی زیادی به وجود آمد که امروز از آن استفاده‌های زیادی می‌کنیم.

وی ادامه داد: مخاطب در این نوع کارها نباید حس کند صرفا یک قصه تماشا می‌کند. برگ برنده این نوع کارها این است که به واقعیت نزدیک باشد. عوامل مختلفی دست به دست هم می‌دهد که این واقعیت‌نمایی اتفاق بیفتد. قصه اولین گام در این مسیر است. ما اصرار داشتیم قصه را طوری پیش ببریم که به عنوان بخشی از واقعیت از طرف بیننده مورد پذیرش قرار بگیرد.

کارگردان "نوشدارو" تصریح کرد:‌ ما در ساخت این سریال از همکاری مجموعه جهاد بهره بردیم. بچه‌های وزارت نفت هم در بخش‌های مختلف با همکاری و همراهی داشتند. سازمان بسیج صدا و سیما هم حمایت خوبی از ما کرد که اگر مشارکت این سازمان نبود، شاید اتفاقات دیگری برای سریال می‌افتاد. در واقع مجموعه‌ای از سازمان‌های مختلف دست به دست هم دادند تا این سریال تولید شود.

اردکانی تصریح کرد: این اطمینان از سوی نهادها و سازمان‌های مختلف وجود داشت که این سریال قرار است به نوعی خدمت کند. تیم سازنده هم به صورت جهادی کار کرد و پای خیلی از سختی‌ها ایستاد. ساخت "نوشدارو" نمونه کوچکی از رفتار جهادی است. خوشحالم که قدم کوچکی در راه نگاه جدی به اقدامات جهاد برداشته شد.

کد خبر 2143387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =