۲۹ آبان ۱۳۹۲، ۱۸:۵۶

تلاش بر تغییر تدریجی نگاه جامعه به تطهیر کنندگان

تلاش بر تغییر تدریجی نگاه جامعه به تطهیر کنندگان

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با بیان این که نگاه جامعه به تطهیرکنندگان یا همان شستشو دهندگان اموات تغییر کرده است گفت :‌ با همکاری دانشگاه امام صادق (ع) اقدامات ویژه‌ای برای ارتقاء منزلت تطهیرکنندگان شاغل در سازمان انجام شده که ارتقاء و تغییر نگاه آن ها به شغل خودشان و تا حدودی در نگاه جامعه را به دنبال داشته است .

به گزارش خبرگزاری مهر ،اکبر توکلی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد : این تغییر نگاه اقدامی تدریجی است اما با کارهایی که انجام می‌دهیم قصد داریم تطهیرکنندگان سازمان دیگر شغل خود را پنهان نکرده و در جامعه با مشکلات کمتری مواجه شوند.

وی افزود : یکی از مهم ترین این اقدامات تغییر نام و اصطلاحات به کار برده شده در سازمان بوده است که مراجعه کنندگان نیز از اسامی جدید استفاده کرده و به مرور زمان اسامی قدیمی که سال ها کاربرد داشت از بین خواهد رفت. تغییر نام غسال به تطهیرکننده ، تغییر نام غسالخانه به سالن تطهیر و نام گذاری ساختمان عروجیان به جای ساختمان متوفیات نمونه‌هایی از این تغییرات است .

توکلی خاطرنشان کرد  : تطهیرکنندگان و همچنین مباشران ، همان افرادی که بستگان اموات را از ابتدای ورود به بهشت زهرا (س) تا پایان مراسم کفن و دفن و انجام امور اداری همراهی می‌کنند ، آموزش‌های متعددی در حوزه مسایل بهداشتی ، مذهبی ، احکام و.. می‌بینند . همچنین مشاوران خانواده و روانشناس نیز به صورت دوره‌ای در سازمان حاضر شده و مشکلات کارکنان را بررسی می‌کند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با تاکید بر این که کارکنان سازمان به ویژه افرادی که در بخش‌های یاد شده فعالیت می‌کنند نیازمند تجدید روحیه مضاعف هستند گفت :‌ کارکنان باید حتما از مرخصی‌های خود استفاده کرده و از امکانات در نظر گرفته شده در شهرهای سیاحتی و زیارتی بهره مند شوند .

توکلی افزود : در گذشته بستگان اموات به تطهیرکنندگان پول می‌دادند اما این اقدام را نیز ممنوع کردیم تا شان تطهیرکنندگان حفظ شود . اما اگر افرادی مایل به کمک و اهداء پول به تطهیر کنندگان باشند صندوقی در سالن تطهیر در نظرگرفته شده که می‌توانند مبلغ دلخواه خود را در آن قرار دهند . مجموع مبلغ داخل صندوق آخر ماه میان تطهیرکنندگان تقسیم می‌شود.

کد خبر 2179346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha