۲۴ فروردین ۱۳۹۳، ۱۸:۱۷

طهماسبی:

خیرین سدی در مقابل سونامی بیماران کلیوی بسازند

خیرین سدی در مقابل سونامی بیماران کلیوی بسازند

زنجان -خبرگزاری مهر: مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان گفت: خیرین برای تکمیل پروژه انجمن کلیوی زنجان، کمک کنند تا از پیشروی بیماری‌های کلیوی جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رضا طهماسبی، با اشاره به افزایش روز افزون بیماران کلیوی افزود: با کمک‌های خیرین، طبقه همکف پروژه در حال ساخت انجمن کلیوی زنجان تیر ماه امسال به پایان می رسد که تکمیل این پروژه می تواند از روند رو به رشد بیماری‌ها پیشگیری کند.

وی ادامه داد: قرارداد محل استیجاری دفتر موقت انجمن کلیوی زنجان تیر ماه به پایان می رسد و نقل و انتقال این انجمن ضروری است.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان با اشاره به نیازهای مورد نیاز برای آماده سازی طبقه همکف ساختمان جدید گفت: قسمت ورودی همکف ساختمان برای کارگاه و آماده سازی 300  متر مربع جهت اسکان موقت امور اداری انجمن تجهیز شده و نقشه کامل تاسیسات آماده سازی شود.

طهماسبی افزود: تکمیل طبقات بعدی پروژه بر اساس نقشه از طبقه بالا به ترتیب به سمت طبقات پائین شروع شده و موارد ایمنی زیرزمین ساختمان در قسمت ورودی و حاشیه ها اجرائی می شود.

وی افزود: قرار است درصدی از سهم نظام مهندسی و اعضاء آن با هماهنگی های رییس این سازمان به نفع بیماران کلیوی اختصاص یافته و این انجمن در برنامه های فرهنگی و تبلیغاتی و مناسبت های ویژه نظام مهندسی حضور یابد.

مدیر انجمن کلیوی استان زنجان ادامه داد: مشاورین ذیصلاح فنی و مهندسی نقشه های تاسیساتی ساختمان را بر اساس نیاز ترمیم و تکمیل می کنند.

توزیع بیش از 40 هزار اصله نهال در شهرستان ابهر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر، از توزیع بیش از 40 هزار اصله نهال طی سال گذشته بین باغداران و صنوبرکاران خبر داد.

علیرضا الهیاری،در تشریح اقدامات انجام گرفته در سال گذشته با اشاره به انجام طرحهای بخش مرتع افزود:کودپاشی و کپه کاری در 350 هکتار،انجام عملیات بیولوژیک در روستاهای قره آقاج،چشین و زره باش و کپه کاری در 40 هکتار از اراضی ملی روستای برازبیل انجام گرفته است.

وی،ساخت آبشخورهای سیمانی در روستاهای حصار عبدالکریم و نایجوک با همکاری اهالی خبر داد و گفت:ساخت و ساز در این شهرستان روی نداده و بیشتر تخلفات در قالب ماده 55 (شخم اراضی)بوده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر، با اعلام اینکه در سال قبل ، 17 مورد پرونده تخلف و تصرف به مساحت 165 هکتار و نیز 2 مورد خلع ید به مساحت بیش یک هکتار انجام گرفته و 3 مورد نیز اطفا حریق به مساحت 62 هکتار نیز روی داده،درباره برنامه های منابع طبیعی این شهرستان در بخش آموزش و ترویج اعلام کرد:آموزش بهره برداران روستایی به منظور ارتقا دانش منابع طبیعی و آشنایی هر چه بیشتر با معرفی عمومی منابع طبیعی و نیز جذب بهره برداران روستایی در طرح همیاران طبیعت روی داده است.

الهیاری، تعداد همیاران طبیعت طی سال قبل را 135 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد برخی همکاری نزدیک با منابع طبیعی شهرستان دارند.

 

کد خبر 2269750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha