۲۷ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۳

خدمات دندانپزشکی اطفال با بیمه انجام می شود

خدمات دندانپزشکی اطفال با بیمه انجام می شود

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ایران، از پوشش بیمه ای خدمات دندانپزشکی در گروه سنی اطفال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد جهانگیری روز سه شنبه در نشست خبری با بیان اینکه این طرح تصویب شده و اکنون ساز وکارهای اجرایی آن را سازمان های بیمه گر تدوین می کنند، افزود: تمامی خدمات دندانپزشکی در گروه سنی اطفال با بیمه انجام می شود.

وی از افزایش تعرفه 15 درصدی دندانپزشکی خبر داد و گفت: همچنین تمامی خدمات دندانپزشکی که قیمت های آنها بالا بوده، متعادل می شوند.

جهانگیری ادامه داد: این موضوع در دستور جلسه شورای عالی بیمه قرار گرفته و خدماتی مانند بهای اندو که بالاست، رشد تعرفه ای ندارد و خدماتی که بهای آنها پایین بوده، رشد می یابد.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی ایران گفت: این اقدام باعث متعادل سازی خدمات دندانپزشکی می شود و شاهد نظم در این بخش خواهیم بود.

جهانگیری درباره کتاب "ارزش نسبی خدمات پزشکی" نیز افزود: این کتاب برای نخستین بار در بخش دستمزدها ارایه می شود که تمامی خدمات پزشکی با ارزش یکسان دیده می شوند.

وی توضیح داد: به عنوان مثال در k جراحی، K داخلی، K بیهوشی، قیمت های مختلفی وجود دارد که همه یک ارزش ریالی یکسان خواهند داشت.

جهانگیری با بیان اینکه در خدمات پزشکی به اطفال، فیزیوتراپی و غیره نیز این اقدام صورت می گیرد، افزود: مردم بهتر می توانند تشخیص دهند، خدمتی که دریافت می کنند، چقدر ارزش واقعی داشته است.

وی با اشاره به تدوین صلاحیت های حرفه ای در سازمان نظام پزشکی گفت: هدف از نظارت، اصلاح فرآیندهاست و سعی داریم از تخلفات پزشکی بکاهیم.

کد خبر 2313840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha