۲۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۴:۵۸

اجرای آثار انوربراهم توسط یک گروه ایرانی

اجرای آثار انوربراهم توسط یک گروه ایرانی

گروه موسیقی اینک به سرپرستی و آهنگسازی حامد فکوری و مقداد شاه حسینی پس از 3 سال در تهران کنسرت خود را با اجرای آثاری از انور براهم برگزار می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این کنسرت موسیقایی که 15 تا 17 مردادماه امسال در تالار رودکی برگزار می شود، گروه موسیقی «اینک »به سرپرستی و آهنگسازی حامد فکوری و مقداد شاه حسینی و خوانندگی آرش کمانگری کنسرت خود را که با عنوان «اینک . . . دریچه ای به بیکرانگی . . . » برگزار می کند.

این گروه که پس از گذشت 3 سال از آخرین اجرای خود در تهران روی صحنه می روند در 3 بخش به اجرا خواهند داشت که در بخش اول حامد فکوری به بداهه نوازی تار و در بخش دوم مقداد شاه حسینی به بداهه نوازی سه تار خواهد پرداخت. بخش سوم این کنسرت نیز به اجرای آثاری از «انور ابراهیم» نوازنده برجسته عود اختصاص دارد.

گروه اجرایی در این قسمت مقدمه  آواز بیات اصفهان بر اساس قطعه ای از انور براهم با تنظیم حامد فکوری، قطعه «خورشید را در کوچه صدا کن» ساخته انور ابراهیم با تنظیم حامد فکوری، ساز و آواز در آواز بیات اصفهان با اشعاری از مهدی اخوان ثالث، ساز و آواز در آواز بیات اصفهان، تصنیف دشت بیکران به آهنگسازی و تنظیم  حامد فکوری با شعری از  مهدی اخوان ثالث، بداهه نوازی در دستگاه نوا، چهارمضراب در دستگاه نوا به  آهنگسازی و تنظیم مقداد شاه حسینی بر اساس ریتمی از فرهاد صفری همراه با آواز بر روی شعری از مولانا جلال الدین بلخی، ساز و و آواز در دستگاه نوا  و تصنیف دریچه به آهنگسازی و تنظیم مقداد شاه حسینی با شعری از مهدی اخوان ثالث را اجرا می کنند.

حامد فکوری و مقداد شاه حسینی تار، شروین مهاجر کمانچه، فرهاد صفری تنبک وزروان، پوریا فرجی  سنتور آلتو، نگار نوراد ویولنسل و آرش کمانگری خواننده، اعضای گروه «اینک» را تشکیل می دهند.

کد خبر 2329958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha