۲۹ بهمن ۱۳۹۲، ۱۳:۱۱

آخرین وضعیت پرونده شهرام‌ جزایری

وکیل‌مدافع شهرام جزایری به بیان آخرین وضعیت پرونده موکلش پرداخت.

ایسنا: سیدمحمود علیزاده طباطبایی با بیان این که پرونده موکلم مربوط به سال 80 می‌شود، گفت: شهرام جزایری در مجموع 12 سال حبس را تحمل کرده است.

وی تصریح کرد: موکلم 4 سال حبس را به دلیل مشکلی که در برگه پایان خدمتش وجود داشت و گفته شد که جعلی بوده تحمل کرد. 3 سال حبس را به اتهام پرداخت رشوه، 2 سال برای خروج غیرقانونی از کشور، یک‌سال حبس به اتهام دخالت در اموال توقیفی و 2 سال حبس هم بابت پرداخت جزای نقدی تحمل کرده است.

علیزاده‌طباطبایی در مورد اتهام تحصیل مال نامشروع شهرام جزایری گفت: میزان تحصیل مال نامشروع 48 میلیون دلار (معادل 50 میلیارد تومان) بود که موکل در سال 80 این وام را از بانک ملی دبی اخذ کرد و اکنون اصل بدهی را برگردانده و رد مال انجام شده است.

وی با بیان این که موکل این وام را برای فعالیت‌های اقتصادی و صادراتی اخذ کرده بود، ادامه داد: بانک گزارش توجیهی وی را پذیرفته و به طور کلی وام دریافتی کاملا قانونی بوده است.

علیزاده‌طباطبایی با اعلام این که دوران محکومیت شهرام جزایری تمام شده و دلیلی برای ادامه بازداشت وی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: موکلم فکر می کند شاید موضوع دیگری مطرح باشد که هنوز رسیدگی نشده است.

وکیل‌مدافع شهرام جزایری با بیان این که حدود دو ماه پیش موکلش نامه درخواست عفو را از طریق زندان به قوه قضاییه ارسال و در آن بیان کرد که بنده را مورد عفو قرار دهید تا در کنار خانواده‌ام باشم، گفت که هنوز جواب نامه‌ای که ارسال کرده، نیامده است.

علیزاده‌طباطبایی اظهار امیدواری کرد که موکلش هرچه سریع‌تر آزاد شود.

 

کد خبر 2406943

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha