۲۶ آبان ۱۳۹۳، ۹:۲۸

پادشاه سوئد روز ملی فلسطین را تبریک گفت

پادشاه سوئد روز ملی فلسطین را تبریک گفت

پادشاه سوئد با ارسال نامه ای به "ابومازن"، روز ملی فلسطین را تبرک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، "کارل گاستاف" (کارل شانزدهم) چند هفته بعد از اقدام پارلمان سوئد در به رسمیت شناختن کشور فلسطین، اقدام به ارسال نامه به رئیس تشکیلات خودگردان کرده و در این نامه روز ملی فلسطین را تبریک گفته است. 

در بخشی از نامه پادشاه سوئد به ابومازن آمده است: در روز ملی فلسطین بهترین آرزوهای خود را برای شما و ملت فلسطین کرده و آرزوی شکوفایی و موفقیت را برای فلسطین و مردم آن دارم. 

فلسطینی ها روز ۱۵ نوامبر را به عنوان روز ملی فلسطین نامیده اند. در تاریخ ۱۵ نوامبر سال ۱۹۸۸ "یاسر عرفات" رهبر فقید تشکیلات خودگردان بصورت یک جانبه اقدام به اعلام کشور مستقل فلسطین کرده بود. 

اقدام کشورهای اروپایی در به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به شدت موجب خشم رژیم صهیونیستی شده است. از سوی دیگر به دلیل مخالفت تل آویو با درخواست کشورهای غربی برای متوقف کردن شهرک سازی در سرزمین های فلسطینی موجب شده تا اتحادیه اروپا در اندیشه تحریم اسرائیل باشد. 

در همین رابطه روزنامه هاارتض روز گذشته در گزارشی اعلام کرد: اتحادیه اروپا سندی محرمانه را میان ۲۸ دولت عضو توزیع کرده که مشتمل بر پیش نویس طرحی برای تحریم رژیم اسرائیل است. بر اساس این طرح، اگر رژیم اسرائیل در کرانه باختری کاری کند که رسیدن به راه حل "دو دولت" را غیرممکن سازد، تحریم هایی علیه این رژیم وضع خواهد شد. 

همچنین از نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که این سند را از سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا دریافت کرده‌اند، خواسته شده متن این طرح را به طور گسترده توزیع نکرده و آن را به رویت مقامات اسرائیلی نیز نرسانند. با این حال، دیپلمات‌های اسرائیلی در برخی پایتخت های اروپایی، وجود چنین سندی را تایید کرده و جزئیاتی از آن را نیز به دست آورده‌اند. با این حال، آنها نتوانسته اند متن کامل سند را به دست بیاورند.

کد خبر 2422631

برچسب‌ها