۹ بهمن ۱۳۹۳، ۹:۲۵

شیروانی:

کمیسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی ایجاد شود

کمیسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی ایجاد شود

همدان- نماینده جامعه هتلداران استان همدان گفت: لزوم ایجاد کمیسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی امری ضروری و مورد توجه است.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام شیروانی عصر چهار شنبه درنشست با فعالان اقتصادی استان همدان با بیان اینکه جایگاه صنعت گردشگری در سطح ملی، جهانی و توسعه گردشگری کشورهای، ایران و کشورهای در حال توسعه بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: بسیاری از کشورها امروز با تکیه بر این صنعت خود کفا شده اند.

وی با بیان اینکه گردشگری مسئله ای است که تمام دولت ها برآن شدند که برای این مهم سرمایه های خود را به کار گیرند و به توسعه پایدار دست یابند، عنوان کرد: ایران با داشتن پتانسیل های بسیار در حوزه های مختلف گردشگری می تواند سهم عمده ای در صنعت جهانگردی را به خود اختصاص دهد.

نماینده جامعه هتلداران استان همدان با بیان اینکه در راستای منویات مقام معظم رهبری و سیاست های اقتصاد مقاومتی هر گونه ارتقا جایگاه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می تواند عاملی مهم در بیان جایگاه و توسعه گردشگری باشد، ابراز داشت: اهتمام توسعه به صنعت گردشگری مورد درخواست این جامعه است.

شیروانی با بیان اینکه به روز نبودن قوانین در حوزه گردشگری از جمله مسائلی است که نیاز به توجه دارد، ادامه داد: با توجه به جایگاه صنعت گردشگری باید به این موضوع توجه شود.

وی با بیان اینکه لزوم ایجاد کمیسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی امری ضروری و مورد توجه است، افزود: به منظور تشویق و حمایت از تولید کنندگان صنایع دستی تسری قانون به فروشندگان صنایع دستی پیشنهاد می شود.

نماینده جامعه هتلداران استان همدان با بیان اینکه یکسری از رشته های صنایع دستی باید به عنوان مشاغل سخت و زیان آور ثبت شود، بیان کرد: ایجاد بستر های علمی به منظور ترویج صنایع دستی امری ضروری است.

شهرام شیروانی به جایگاه تبلیغات اشاره کرد و ادامه داد: بازاریابی و تبلیغات می تواند در توسعه پایدار صنعت جهان گردی نقشی اساسی داشته باشد.

وی عنوان کرد: تقاضا داریم طرح حمایت از بنا ها و اموال تاریخی به منظور ایجاد انگیزه بین دارندگان ابنیه تاریخی و اقدام به طرح موضوع حمایت از بنا های تاریخی از سوینمایندگان مجلس شورای اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 2477493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha