۲۱ بهمن ۱۳۹۳، ۱۵:۱۶

افزایش ضریب امنیت چک‌ها در سامانه چکاوک

افزایش ضریب امنیت چک‌ها در سامانه چکاوک

رئیس کل بانک مرکزی در نامه ای به مدیرعامل بانک صادرات، از تلاش این بانک در راستای استقرار سامانه چکاوک قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولی الله سیف طی نامه ای خطاب به مدیر عامل بانک صادرات ایران از اقدامات و تمهیدات این بانک در زمینه اجرایی شدن طرح ملی چکاوک (سامانه انتقال تصویر چک) قدردانی کرد.

بانک مرکزی با هدف سهولت، تسریع و افزایش امنیت چک ها نسبت به استقرار سامانه چکاوک اقدام نموده که در این میان بانک صادرات ایران به دلیل برخورداری از بسترهای ارتباطی و توانمندی های بالا نیروی انسانی توانسته در فرآیند اجرای سامانه یاد شده، عملکرد مطلوبی داشته و موجبات تقدیر بانک مرکزی را فراهم سازد.

در بخشی از نامه سیف خطاب به مدیرعامل این بانک آمده است: به این وسیله از مساعی حضرتعالی و همکاران مرتبط در بانک صادرات ایران در خصوص اجرایی شدن هر چه بهتر طرح ملی چکاوک (سامانه انتقال تصویر چک) قدردانی می نماید.

اهتمام ویژه همکاران آن بانک در تمامی شعب و ستاد استان های عملیاتی و بالاخص کارکنان اداره کل خزانه داری که از ساعات ابتدایی روز، نسبت به واگذاری چک ها اقدام نموده و با پاسخگویی به هنگام، موجبات خدمت بهتر و بیشتر به مردم عزیز را فراهم آوردند شایسته قدردانی و سپاسگزاری است.

بی گمان همراهی و همدلی شبکه بانکی در استقرار مطلوب سامانه مذکور، ثمرات بسیاری برای نظام پولی بانکی و فعالان این بخش داشته و موجبات بازگشت اعتبار و کارایی چک، این وسیله پرداخت مهم در مراودات اقتصادی مردم را به وجود خواهد آورد.

عبدالهیان رئیس اداره کل خزانه بانک صادرات ایران نیز در سخنانی در خصوص کسب این موفقیت گفت: این بانک در راستای اجرای موفق طرح چکاوک نسبت به برپایی دوره های آموزشی برای کاربران در تهران و استان ها مبادرت نموده و با ایجاد فضای همدلی و تلاش در بین همکاران در واحدهای مختلف و تعامل مثبت با بانک مرکزی موجب شد تا این بانک عملکرد مطلوب و چشمگیری در زمینه اجرای طرح چکاوک داشته باشد.

وی افزود: روزانه حدود ٨٠ هزار فقره چک واگذار می شود که بیانگر تلاش همکاران و کارآمدی سامانه چکاوک در پردازش اسناد واگذاری مشتریان می باشد که با توجه به قابلیت های این سامانه در آینده شاهد رشد و توسعه بیشتر آن در تعاملات اقتصادی خواهیم بود.

کد خبر 2493235

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha