۲۵ بهمن ۱۳۹۳، ۱۴:۵۴

مجمعی در سوئیس با هدف نزدیک شدن ادیان به یکدیگر تشکیل شد

مجمعی در سوئیس با هدف نزدیک شدن ادیان به یکدیگر تشکیل شد

در سوئیس مجمعی تشکیل شد که در آن ادیان مختلف با یکدیگر به گفتگو می نشینند و سعی بر یکی شدن دارند.

به گزارش مهر به نقل از آن  اسلام، علیرغم فشارها و تبلیغات سوء در جهان علیه اسلام و حتی ادیان توحیدی و به وجود آمدن عرفانهای کاذب و ایجاد تفرقه و نفرت بین ادیان در سوئیس مجمعی تشکیل شده که در آن ادیان مختلف با یکدیگر به گفتگو می نشینند و سعی بر یکی شدن دارند.

این مجمع که خانه ادیان نام دارد با هدف اتحاد و ایجاد صلح و دوستی بین ادیان ایجاد شده است و به پیروان ادیان خدمات خاصی ارائه می دهد. در این خانه مسجد، کلیسا، کنیسه و معبد وجود دارد که در آن خاخامها، امامان و کشیشها با یکدیگر به گفت و گو می پردازند و سعی می کنند تا وجوه اشتراک ادیان را تقویت کنند و روابط بین ادیان را تحکیم بخشند.

پس از حوادث فرانسه عده ای تلاش می کردند تا دین اسلام را به حاشیه برانند و برعلیه این دین آسمانی بیش از گذشته تبلیغ کنند اما ایجاد چنین مراکزی مانع از این عمل می شود و سبب ایجاد روابط سازنده بین ادیان خواهد شد.

مسئولان این مرکز معتقدند ما قصد داریم که همه ادیان در کنار هم باشند و نه در برابر هم و بدون تردید ایجاد چنین مراکزی باید در همه جهان گسترش یابد و باید پیروان همه ادیان در راه تحکیم ادیان به یکدیگر کمک کرده و از تفرقه بپرهیزند.

کد خبر 2494827

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha