۲۵ بهمن ۱۳۹۳، ۱۱:۰۱

پورفرضی:

۶۵ درصد دانشجویان علوم پزشکی اردبیل دختر هستند

۶۵ درصد دانشجویان علوم پزشکی اردبیل دختر هستند

اردبیل – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: بیش از ۶۵ درصد دانشجویان علوم پزشکی استان را دختران شامل می شوند.

فرهاد پورفرضی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در حال حاضر سه هزار و ۱۵۳ دانشجو در ۱۰ دانشکده این دانشگاه تحصیل می کنند.

وی افزود: از این تعداد دو هزار و ۶۲ دانشجو دختر و هزار و ۹۱ دانشجو پسر هستند و در اغلب رشته ها حضور دختران پررنگ تر از حضور پسران است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با تاکید به دایر بودن ۴۳ رشته محل تحصیلی اضافه کرد: رشته ها از مقطع کاردانی تا کارشناسی و رشته های تخصصی بالینی دایر هستند.

پورفرضی با اذعان به فعالیت ۱۷۷ نفر هیئت علمی در دانشکده ها ادامه داد: این گروه شامل استاد، دانش یار و استاد یار مربی است.

وی کل فضای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان را ۲۶ هزار و ۱۷۵ متر مربع اعلام کرد و افزود: در نظر داریم در آینده نزدیک ۹ هزار متر مربع دیگر نیز به فضای موجود اضافه کنیم.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در حال حاضر دانشکده ها با کمبود فضاهای آموزشی مواجه اند و با افزایش تعداد رشته ها ضروری است فضاهای آموزشی افزایش یابد.

پورفرضی به ضرورت توسعه رشته های دستیاری تخصصی تاکید کرد و گفت: با افزایش فضا زمینه باری ایجاد رشته های تکمیلی و تخصصی فراهم خواهد شد.

وی کیفیت آموزش های دانشگاهی در دانشکده ها را مطلوب خواند و افزود: قبولی دانشجویان در امتحانات مناسب ترین محک برای ارزیابی کیفیت آموزش ها است.

کد خبر 2494838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha