۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴، ۱۶:۲۹

اختیار زیاد ناخودآگاه فساد به همراه می‌آورد

اختیار زیاد ناخودآگاه فساد به همراه می‌آورد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: باید توجه داشت که اختیار زیاد ناخودآگاه فساد به همراه می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ ناصر سراج در پاسخ به اینکه بین نهادگرایی و کارکردگرایی، کدام‌یک موفق‌تر است، اظهار داشت: نهادگرایی یعنی از نو شروع کردن اما از طرف دیگر کارکردگرایی به معنای بررسی و اصلاح نقاط ضعف و قوت است. چراکه نهادگرایی پرهزینه است اما کارکردگرایی این‌گونه نیست.

سراج در ادامه سخنان خود گفت: مگر ما سازمان یا قانون کم داریم؟ قوه قضائیه مصمم است با فساد در هر سطحی مبارزه کند اما آیا مسئولیت مبارزه با فساد فقط بر عهده قوه قضائیه است؟ چرا ما اجازه می‌دهیم فساد رخ دهد؟ مگر منابع طبیعی ما متولی ندارد؟ 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مخالفت با تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: در خصوص تشکیل این سازمان در مرحله اول به تعداد زیادی قاضی نیاز داریم که باید زیر نظر نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات قرار گیرند که مطمئناً هیچ قاضی این شیوه را قبول نخواهد داشت.

وی افزود: علاوه بر این مسئله، تشکیل این سازمان به ساختمان و هزینه‌های جانبی نیاز دارد که باید همه این مسائل پیش‌بینی شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: از نظر بنده رسیدگی به موضوع مفاسد اقتصادی، ترکیبی است و همه در این خصوص مسئول و پاسخگو هستند.

سراج در ادامه با بیان اینکه ما نباید از این موضوع غفلت کنیم که باید مرتباً پاسخگو جوامع بین‌الملل باشیم، گفت: البته باید توجه داشت که اختیار زیاد ناخودآگاه فساد به همراه می‌آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معوقات بانکی تصریح کرد: بزرگ‌ترین مشکل ما از ناحیه بانک‌ها است چراکه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان معوقه در سیستم بانکی کشور داریم.

کد خبر 2573383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha