۷ دی ۱۳۹۴، ۱۶:۳۴

با حضور رییس سازمان سینمایی

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل شبکه نمایش خانگی برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل شبکه نمایش خانگی برگزار شد

مراسم تودیع سید صادق موسوی مدیرکل سابق شبکه نمایش خانگی و معارفه حسین پارسایی مدیر منصوب شده در شبکه نمایش خانگی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تودیع سید صادق موسوی مدیر سابق شبکه نمایش خانگی و معارفه حسین پارسایی مدیر منصوب شده در شبکه نمایش خانگی صبخ امروز ۷ دی ماه با حضور حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی در سالن کوچک سازمان سینمایی برگزار شد.

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در این مراسم ضمن قدردانی از سید صادق موسوی مدیر سابق شبکه نمایش خانگی برای فعالیت در این عرصه و خوش آمدگویی به حسین پارسایی برای پذیرش این مسئولیت گفت: امروزه تلویزیون رقیب سینما نیست و نمایش خانگی می تواند با ارتقای کیفی خانه ها را فتح کند.

وی یادآور شد: یقین دارم با حضور حسین پارسایی اتفاق های بهتری در شبکه نمایش خانگی خواهد افتاد. ضمن اینکه موسسه رسانه های تصویری پشتیبان شبکه نمایش خانگی خواهد بود و اتفاقات اخیر و ساخت سریال های موفق نشان از اهمیت شبکه نمایش خانگی است. روزی که سریال «دندون طلا» ساخته داود میرباقری رونمایی شد اعلام کردم این اتفاق آغاز دوران تازه ای در شبکه نمایش خانگی خواهد بود و این اتفاق رخ داد.

ایوبی به گردش مالی شبکه نمایش خانگی نسبت به سینما اشاره کرد و گفت: گردش مالی سینما در دنیا در سال گذشته ۴۰ میلیارد دلار و در شبکه نمایش خانگی ۳۸۰ میلیارد دلار بوده و این نسبت فروش در شبکه نمایش خانگی و سینما تقریبا در همه کشورها از جمله کشور ما صدق می کند.

رییس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه موسسه رسانه های تصویری در تلاش برای توسعه فضای «VOD» است، گفت: با تحقق این مهم بخش بزرگی از گردش مالی مورد نظر در شبکه نمایش خانگی باز خواهد گشت. مهمترین رقیب شبکه نمایش باید تلویزیون باشد اما نیست و متاسفانه روز به روز شاهد کاهش مخاطب های تلویزیون هستیم و در این شرایط می توان با ارتقای کیفی بیش از پیش شبکه نمایش خانگی همه خانه ها فتح شود. ضمن اینکه رونق شبکه نمایش خانگی در حل مشکل بیکاری سینماگران و حل معضل بیکاری فعالان در عرصه هنر هفتم کمک خواهد کرد.

رییس سازمان سینمایی تصریح کرد: شبکه نمایش خانگی نیاز به نظارت دارد و اگر گله ای باشد از عدم نظارت است.

ایوبی در پایان صحبت های خود یادآور شد: خدا را شاکرم که خداوند ما را لایق دانست تا بر صندلی مدیریت فرهنگی باشیم و شاکر باشیم که می توانیم از عمرمان درست استفاده کنیم و چه افتخاری بالاتر از اینکه بتوانیم فرهنگ و هنر کشور را به جلو ببریم.

سید صادق موسوی مدیرکل سابق شبکه نمایش خانگی نیز گفت: فرصت مغتنمی بود که نزدیک به یک سال و نیم در شبکه نمایش خانگی حضور داشته باشم. با حسن نگاه دکتر ایوبی در این سمت آمدم و ایشان اعتماد کردند. برای من فرصتی برای آموختن بود و نکته بزرگتر آنکه به فضل خدا و دوستان همراه در شبکه نمایش خانگی، اتفاقات خوبی در یک سال و سه ماه حضور در شبکه نمایش خانگی رقم خورد.

مدیرکل سابق نمایش خانگی به راه اندازی شورای توسعه نمایش خانگی اشاره کرد و یادآور شد: با اشاره به توجه رییس سازمان سینمایی به شبکه نمایش خانگی و با پیوستن ما فضای «VOD »، شاهد برکات بیشتری در شبکه نمایش خانگی خواهیم بود.

موسوی ادامه داد: دو یا سه سریال موفق در دوره حقیر شکل گرفت که از جمله آن می توان به «شهرزاد» اشاره کرد. افتخار همکاری با آقای پارسایی در بخش های مختلف داشتم و وی قطعا مدیر قدرتمند و شایسته ای است که به شبکه نمایش خانگی معرفی شده است. بدنه همکاران در شبکه نمایش خانگی کار بلد و همراه هستند و این سرمایه بزرگی برای شبکه نمایش خانگی است.

مصطفی سماوات سرپرست نمایش خانگی در ادامه این مراسم گزارش عملکرد نمایش خانگی در سال ۹۴ را ارائه کرد و گفت: دفتر نمایش خانگی مستند کوتاه نظارت بر محتوا و ساختار و کیفیت فیلم های غیر سینمایی را دارد که بخشی از این آثار در مجامع و جشنواره ها به نمایش در می آید.

سرپرست نمایش خانگی یادآور شد: امسال ۷۴۹ عنوان پروانه در بخش نمایش خانگی صادر کردیم و برای ۹۰۰ عنوان فیلم برای جشنواره های مختلف و یا مجامع و سالن ها مجوز صادر کردیم.

سماوات تاکید کرد: ۳۰۰ مجوز برای طرح روی جلد صادر کردیم و برای این اتفاق شورایی تشکیل شد و این شورا طرح های ارائه شده را بررسی می کند تا هماهنگی و کیفیت بهتری برای تبلیغات مخیطی انجام شود. شورای پروانه نمایش از پروانه ساخت در نمایش خانگی جدا شد که این مهم موجب شد کار کارشناسی بهتری در بخش صدور مجوزها انجام شود.

وی توضیح داد: برای ۳۱۵ عنوان فیلمنامه تقاضای مجوز داشتیم که ۱۴۳ عنوان پروانه ساخت صادر کردیم. بیشتر فیلمنامه های رد شده به دلیل ساختاری و کیفی بوده است.

حسین پارسایی مدیرکل شبکه نمایش خانگی نیز در این مراسم اظهار کرد: افتخار آشنایی و همکاری نسبت به دکتر ایوبی به سال های گذشته مربوط می شود و همواره از وی به عنوان یکی از چهره های تاثیرگذار فرهنگی یاد شده و یاد خواهد شد و حتا وقتی او به عنوان رایزن فرهنگی ایران در پاریس بود بیشتر همکاری ها در حوزه های نمایشی در دوره وی اتفاق افتاد. باعث افتخار است که از نزدیک با ایوبی همکاری دارم و از حسن نگاه آقای ایل بیگی نیز تقدیر می کنم.

مدیر نمایش خانگی تاکید کرد: در این مدتی که مقرر شد من عهده دار این مسوولیت باشم مطالعه زیادی در زمینه نمایش خانگی کردم. نمایش خانگی تجربه جدیدی در عرصه فرهنگ و هنر سپری می کند و با تاکید رئیس سازمان بر این بخش مسوولیت ها سنگین خواهد شد. شبکه مدیوم جدیدی است که به سرعت در حال گسترش بوده و مردم با تماشای آثار توزیع شده از طریق نمایش خانگی باید احساس آرامش کنند.

مدیر نمایش خانگی با اشابه به لزوم توجه به نظام پخش، ارتقای سطح کیفی آثار و بستر سازی برای حضور سینماگران در عرصه  نمایش خانگی گفت: خوشحالم بعد از سال ها به جای رویت آثار بسیار سطحی که ظلم به مخاطب فهیم و خوش سلیقه ما است با تدبیر به وجود آمده شاهد تحول عظیم در شبکه نمایش خانگی هستیم و ساخت سریال های موثر در نمایش خانگی و حضور سینماگران در این بخش اتفاق خوبی بود. حسن انتخاب ها در شورای ساخت و نمایش سرمایه هایی است که در ادامه مسیر برای تحقق اهداف مهم و موثر خواهد بود.

حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی نیز در این مراسم اظهار کرد: در این دولت تمرکز بر نمایش خانگی دوباره انجام شد و این حوزه اهمیت بسیار زیادی دارد. امیدوارم با حضور آقای پارسایی و تجربه مدیریت در بخش های مختلف حوزه نمایش خانگی بیش از حق شاهد توسعه آن باشیم.

ایل بیگی تصریح کرد: ارتقای بیش از پیش شبکه نمایش خانگی همچنان مورد توجه است و تشویق سینماگران برای حضور در شبکه نمایش خانگی ما را از ساخت فیلم های سطحی که اثر مخرب بر تماشاگران دارد دور می کند. بخشی از سینماگریزی مردم به دلیل فیلم های کم کیفیت در شبکه نمایش خانگی بود و وقتی فیلم های کم کیفیت و آثار ویدیویی به یک نحو در شبکه نمایش خانگی ارائه می شود مردم نسبت به سینما بدبین می شوند.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی اظهار کرد: در سال گذشته و امسال شاهد رشد فروش سینماها هستیم و با توجه به اینکه گردش مالی شبکه نمایش خانگی بیش از سینما است امیدوارم با مدیریت و مبارزه با قاچاق فیلم شاهد ارتقای این بخش باشیم. امیدوارم ماجرای قاچاق به شکل جدی تری پیگیری و مسائل و مشکلاتی که ما در این حوزه داریم برطرف و شرایط برای قاچاقچیان ناامن شود.

وی در پایان تاکید کرد: هزینه ای که باید به جیب زحمت کشان سینما برود با قاچاق فیلم به جیب افراد دیگری می رود و امیدوارم با مبارزه با قاچاق این موضوع مرتفع شود. در انتهای این مراسم با تقدیر از مدیرکل سابق و سرپرست نمایش خانگی، حکم مدیرجدید این بخش اعطا شد.

کد خبر 3011860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha